Жаңа идеялар-жаңа еңгізулер

Шымкент қаласында 2015 жылдың қараша–желтоқсан айының аралығында Қазақстандағы ESL Week жұмысын жүргізді. Еліміздің ірі қалаларында бір апта бойы Interpress Алматы ұйымдастырған ЖОО оқытушылары мен мектеп мұғалімдеріне практикалық семинарлар өткізілді.

662 2 2

Ағылшын тілін оқыту семинары инновациялық әдістері бойынша презентациялар сериясын жоспарлады:

1.  «Adding Sparkle to your Primary Classroom»,

2.  «Get to Grips with Grammar – Approaches and Activities to Take Away and use Tomorrow»,

3.  «There’s more to it than the Present Perfect – Creating a Meaningful Tertiary Classroom».

Көптеген елдерде ағылшын тілін шет тілі ретінде қолданып, Роберт Дин практикалық сабақтарда оқу материалдарының тиімділігін көрсету, меңгеру және пысықтау мақсатында өзінің көп жылдық кәсіби дағдыларын қолданды. Роберт Дин Pearson Британдық көпұлтты білімді компаниясында консультант ретінде еңбек етеді, ол дүниежүзіндегі ағылшын тілінің оқытушыларына семинар, тренингтер мен вебинарлар өткізіп тұрады.

Оқу үдерісіне креативті әдістері мен дайындықтарын енгізу мақсатында шет тілдері кафедрасының оқытушылары С.А. Королевская, Ф.Т. Ыбырай, А.Е. Сматова және А.С. Дауылбаева сол семинарға қатысуға мүмкіндік алды.

Семинардың бірінші сәтінен-ақ тыңдармандар лектормен толық түсіністік пен байланысқа енді.

Ағылшын тілінің нәтижелі оқыту сұрақтары тек қана Қазақстан тілмәштарын ғана емес, ағылшын тілін ана тілінің деңгейінде меңгеру – көптеген  ағылшын тілінде сөйлейтін сарапшылар жұмылдырылған. Роберт Диннің ұсынылған технологиялары мен әдістері оқу материалдары (-мәтіндік,-бейне,-аудио) мұқият өңделген, студенттердің тілдік құзыреттілігіне назар аударып, қазіргі заманның ағылшын тілін меңгеруін түрлендіріп жылдамдатуға мүмкіндік береді.

11.12.2015, 05:03