Жас ғалымдардың жетістіктері: эксперименттік, клиникалық фармакология және фармация саласындағы технологиялар, әзірлемелер және өзекті зерттеулер

Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының фармакология, фармакотерапия және клиникалық фармакология кафедрасы 2023 жылғы 6-8 желтоқсан аралығында өткен "Биология, медицина және фармацияны дамыту перспективалары" атты жас ғалымдар мен студенттердің X-ші Халықаралық ғылыми конференциясы аясында "Клиникалық фармация, эксперименттік және клиникалық фармакология: жаңа тәсілдер және қазіргі зерттеулер" секциясының жұмысы ұйымдастырылды.
Жас ғалымдардың баяндамалары жаңа медициналық технологияларды дамыту, дәрілік заттарды тиімді және қауіпсіз пайдалану, фитопрепараттарды әзірлеу, клиникалық/госпитальдық фармация мен клиникалық фармакологияны дамыту саласындағы өзекті мәселелерді іздеуге және шешуге арналды.
Секцияға қатысу форматында 30-дан астам баяндама тыңдалды.
Секциялық отырысқа Қазақстан, Ресей және Орталық Азия елдері университеттерінің студенттері мен профессор-оқытушылар құрамының өкілдері қатысты:
- Өзбекстан, Әбу Әли Ибн Сино атындағы Бұхара мемлекеттік институты;
- Өзбекстан, Ташкент фармацевтикалық институты;
- Өзбекстан, Өсімдіктер химиясы институты. акад. С. Ю. Юнусова АН РУз;
- Тәжікстан, Тәжік мемлекеттік медицина университеті. Әбу Әли ибн Сина;
- Ресей, Башқұрт мемлекеттік медицина университеті;
- Ақтөбе, Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медициналық университеті;
- Түркістан, Қ. А. Ясауи атындағы Халықаралық қазақ-түрік университеті;
- Шымкент, М. О. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті;
- Шымкент, Түркістан облысының облыстық фтизиопульмонология орталығы;
- Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы.
Студенттер, магистранттар, резиденттер өздерінің ғылыми зерттеулерінің нәтижелерімен бөлісті, бұл тәжірибе алмасуға және әртүрлі елдердің жоғары және білікті оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары арасындағы ғылыми байланыстарды нығайтуға ықпал етті.

15.12.2023, 17:49