Жас ғалымдар мен зерттеушілерге арналған семинар өтті: "Диссертациялық жұмыстарды ресімдеу үшін ғылыми деректер базасынан ғылыми ақпараттарды жан-жақты іздеу "

18 шілдеде Академияда "Диссертациялық жұмыстарды ресімдеу үшін дерекқордан ғылыми ақпаратты ғылыми деректер базасынан жан-жақты іздеу"тақырыбында семинар өтті. Іс-шараны бірінші проректор Марлен Махмудович Есиркепов ашып, қатысушыларды құттықтап, олардың ғылыми ақпаратты іздеу және талдау дағдыларын жетілдіруге деген ұмтылысын қолдады.
Семинарда медицина докторы, қауымдастырылған профессор Армен Юрьевич Гаспарян, Ұлыбританияның Бирмингем университетінің Оқу орталығының зерттеушісі, Оңтүстік Корея Конституциялық медицина университетінің құрметті профессоры және Дүниежүзілік медициналық редакторлар қауымдастығының мүшесі дәріс оқыды. Ол сонымен қатар Scopus дерекқорының сарапшы шолушысы, Journal of Korean Medical Science журналының секциялық редакторы және Central Asian Journal of Medical Hypotheses and Ethics журналының ғылыми кеңесшісі.
Іс-шара кәсіби құзыреттіліктерін дамытуға және ғылыми зерттеулердің сапасын арттыруға мүдделі магистрлерді, докторанттарды және жас ғалымдарды жинады.
Семинар соңында көптеген қатысушылар алған білімдерінің жоғары құндылығын білдірді және өздерінің ғылыми жұмыстарында үйренген әдістерін белсенді қолдануды жоспарлап отыр. Кейбіреулер болашақ іс-шараларға, соның ішінде жеке мәліметтер базасын тереңірек зерттеуге және практикалық шеберлік сабақтарын ұйымдастыруға арналған идеяларды ұсынды.
Семинар тәжірибе мен білім алмасуға, сондай-ақ ғылыми ізденіс саласындағы өзекті мәселелерді талқылауға арналған тамаша алаң болды.

Іс-шара соңында Армен Юрьевич барлық қатысушыларға алғысын білдіріп, белсенді қатысқаны үшін сертификаттар табыс етті.

19.07.2024, 10:54