XXIII-ші Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция «КЛИНИКАЛЫҚ, ЭКСПЕРИМЕНТТІК НЕВРОЛОГИЯ, НЕЙРОХИРУРГИЯ, НЕЙРОФИЗИОЛОГИЯНЫҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ»

2022 жылдың 27-28 мамырында «Клиникалық, эксперименттік неврология, нейрохирургия, нейрофизиологияның өзекті мәселелері» атты халықаралық қатысумен XXIII ғылыми-тәжірибелік конференция өтті. Конференция С.Д.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті, Қазақстан Республикасының Неврологтар қауымдастығы және жүйке аурулары кафедрасы ҚР ДСМ және Алматы қ. ҚДСБ ақпараттық қолдауымен ұйымдастырылды.
Конференция Қазақстанның Денсаулық сақтау үшін ең маңызды бағыттардың бірі – Неврология саласында басымдықтарды салыстыру және таяу келешекке арналған негізгі міндеттерді анықтауға мүмкіндік берді.
Пленарлық отырыста м.ғ.к., профессор және "ОҚМА" АҚ неврология, психиатрия және психология кафедрасының меңгерушісі Н.А.Жаркинбекова "Шашыраңқы склероз терапиясының бірінші желісін жетілдіру мүмкіндіктері" атты баяндама жасады. Сондай-ақ, пленарлық баяндамаларға Қазақстан Республикасының, Ресей Федерациясының және Қырғызстанның әртүрлі өңірлерінен неврология және нейрохирургия саласындағы жетекші мамандар қатысты.
«Жас ғалым» секциясына «ОҚМА» АҚ неврология, психиатрия және психология кафедрасының «Неврология ересектер, балалар» мамандығы бойынша 1-ші оқу жылының резидент дәрігерлері қатысты. А.Асқарова, Н.Еркебаев «Псориазбен бірнеше склероздың коморбидтілігі, дамудың патогенетикалық сәттері, әдебиетке шолу және тәжірибеден алынған жағдай» баяндамасымен шығып, I дәрежелі дипломдардың иегерлері болды, ал «Помпе ауруы бар әйелдерде жүктілік және босану ағымының ерекшеліктері. Әдеби шолу және тәжірибеден алынған жағдай» тақырыбында А.Ш.Алиева сөз сөйлеп, III дәрежелі диплом иегері атанды. Секцияда үш елден (Қазақстан, Ресей Федерациясы, Өзбекстан, Қырғызстан), 8-ден астам медициналық мекемелерден, медициналық білім берудің әртүрлі деңгейлерінен: студенттерден, интерндерден, магистрлерден, резиденттерден, докторанттардан баяндамалар ұсынылды.
Секция жұмысының соңында қазылар алқасы байқау нәтижелерін ұсынды. Дипломдарды тапсырғаннан кейін Бекмұрат Наметұлы Райымқұлов барлық қатысушыларды құттықтап, ғылыми-зерттеу жұмыстарын және клиникалық жағдайларды талдауды жалғастыруды тіледі.

01.06.2022, 20:52