Визит Туганбековой Салтанат Кенесовны

04.10.2021 жылы "Оңтүстік Қазақстан медициналық академиясы" АҚ базасында Қазақстан Республикасының штаттан тыс бас нефрологы, м.ғ. д. профессор Туғанбекова Салтанат Кеңесқызының "Жалпы медицина" білім беру бағдарламасы бойынша Академия студенттерімен, терапевтикалық мамандықтар бойынша интерн-дәрігерлермен және резидент-дәрігерлермен кездесуі өтті.

Кездесудің мақсаты - Қазақстан Республикасындағы нефрологиялық қызметтің дамуы, созылмалы бүйрек ауруларын емдеуге қатысты өзекті мәселелер бойынша мамандардың болашақ ағыны үшін ағартушылық іс -шаралар өткізу.

Кездесу аясында Салтанат Кеңесқызы «Қазақстандағы созылмалы бүйрек ауруларына арналған мультидисциплинарлы тәсіл және терапияны оңтайландыру», «Екіншілік нефропатиялар» және «Диализ терапиясы» тақырыптары бойынша дәріс оқыды.

Осыдан кейін жүйелі аурулар кезінде бүйректің зақымдануы, олардың диагностикасы, трансплантологияның қазіргі тенденциясы және трансплантациядан кейінгі кезеңдегі науқастарды басқару туралы студенттерді қызықтыратын сұрақтар талқыланды.

07.10.2021, 14:52