Ұлыбритания мен Ресейден келген шетелдік ғалымдардың ОҚМА-дағы кездесуі

Ағымдағы жылдың 9 қарашасында Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының ректоры М.М. Рысбеков «Клиникалық неврология мен психиатрияның өзекті мәселелері» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының жұмысына қатысатын шетелдік қонақтармен О.В. Камаева - академик Павлов атындағы Санкт - Петербург медицина университетінің жүйке аурулары кафедрасының доценті, Генри Холден - BSc (Hons), PhD, MD, MRCP, Professor of Neurology and Neurogenetics, UCL Institute of Neurology, Queen Square, London, Р.Б. Қайыржанов - BSc (Hons), MSc, MD, PhD fellow Department of Neuromuscular disorders, Institute of Neurology, University College London, Queen Square (Великобритания) кездесті.
М.М. Рысбеков ғалымдарға Қазақстан денсаулық сақтау министрлігінің, мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының, медициналық жұртшылықтың қолдауымен өтетін неврологтардың ғылыми форумына қатысқаны үшін алғысын білдірді. Мұндай ауқымды іс-шараны жыл сайын Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының неврология, психиатрия, оңалту және нейрохирургия кафедрасы ұйымдастырады, оны Түркістан облысының қоғамдық денсаулық басқармасының профессоры, штаттан тыс бас невропатологы Н.А.Жаркинбекова басқарады.
Ол сондай-ақ өзінің 40 жылдық даму тарихы бар университеттің тарихы, медициналық және фармацевтикалық бейіндегі кадрларды даярлау туралы айтты. Қазан айында басталған министрлік мақұлдаған инвестициялық жоба, көпсалалы университеттік клиниканың құрылысын ескере отырып, Академияның даму перспективаларын қысқаша баяндады.
Шетелдік қонақтар О.В. Камаева, Холден Генри, Қайыржанов Р. Б. медицина саласындағы халықаралық ынтымақтастықтың маңыздылығы туралы айтып берді, бұл тәжірибе алмасуға, клиникалық зерттеулердің нәтижелерімен бөлісуге мүмкіндік береді.
Шетелдік дәрігерлермен бірге кездесуге ғылыми-клиникалық жұмыстар, докторантура және магистратура басқармасының басшысы А.А. Жақсылық, үздіксіз кәсіби даму факультетінің деканы К.Ж. Кеңесова қатысты.
Халықаралық конференция екі күн ішінде - 2022 жылдың 10-11 қарашасында - Rixos Khadisha Shymkent-те өтеді. Конференция бағдарламасында балалар мен ересектер неврологиясының жүйке жүйесі ауруларын диагностикалау, емдеу және оңалту мәселелері қарастырылған. Жақын және алыс шетелдерден келген спикерлер қызықты клиникалық кейстермен сөз сөйлейді, талқыланатын салалардағы заманауи жетістіктермен және практикалық дағдылармен танысады.

10.11.2022, 11:27