TEDx форматы ОҚМА студент жастары арасында танымал болып келеді. Ғылым күнінің онкүндігіндегі кездесулер қалай өтеді

Ғылыми-клиникалық жұмыстар, докторантура және магистратура мен әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты басқармасы жастар арасында ғылыми зерттеулерді насихаттау үшін TEDx форматын таңдады.
12.04.2022 жылы пікірталас алаңына ОҚМА ғылыми-клиникалық жұмыс жөніндегі проректоры, профессор Бекайдар Қалдыбайұлы Нұрмашев шақырылды. Таңдалған пікірталас алаңы TEDx форматына сәйкес келді, онда әр оқытушы ғылыми салаға, соның ішінде медициналық салаға бай идеялармен, ойларымен бөлісті.

ОҚМА проректоры, профессор Б.Қ. Нұрмашев қатысушыларды ЖОО-ның ғылыми-клиникалық қызметтегі жетістіктерімен таныстырып өтті, ғылыми мақалалардың қалай жазылатыны және оқу үшін тақырыпты таңдау кезінде жетекші бірінші кезекте неге назар аудару қажеттігі туралы айтып берді. Дәріскер кіші және жоғары курс студенттері үшін ғылыми зерттеулердің маңыздылығын атап өтті. Студенттер мен магистранттардың, докторанттардың ғана қатысуымен ғылыми-практикалық конференциялар өткізу кезінде пікірлес адамдардың аудитория алдындағы алғашқы сөз сөйлеулері барлығын ынталандырады және оларды әрдайым жоғары деңгейге көтеруге мәжбүр етеді. Кез-келген істе жүйелілік бар сияқты, көңілден шығарлық өзіндік іс-әрекеттер тізбегі болу қажет. Таңдалған медициналық немесе фармацевтикалық мамандық тұрақты, шыдамды, табанды болуға мәжбүр етеді.
Ғылым күнінің онкүндігінде студенттер, жас ғалымдар, ЖООКБ-ның құрылымдық бөлімдері ЖООКБ-ның ғылыми қызметімен танысады, іс-шараларды ұйымдастырушылары клиникалық және теориялық кафедралардың қызметкерлері.

14.04.2022, 16:59