Ташкент медицина академиясында докторанттардың ғылыми тағылымдамасы

Жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасының PhD докторанттары Полукчи Татьяна Васильевна мен Шаймерденова Гульбану Ганикызы 2022 жылдың 11 наурызынан 25 наурызына дейін Оңтүстік Қазақстан медициналық академиясы мен Ташкент медициналық академиясы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандум аясында Ташкент медициналық академиясының жұқпалы және балалар жұқпалы аурулары кафедрасының базасында ғылыми тағылымдамадан өтті.

Ғылыми тағылымдама жоспарына сәйкес докторанттар мынадай жұмыстарды орындады: тағылымдаманың клиникалық базаларымен танысу (Ташкент медициналық академиясының жұқпалы аурулар кафедрасының клиникалық базалары: эпидемиология, микробиология және жұқпалы аурулар ҒЗИ), диссертациялық зерттеу бағыты бойынша Ташкент медициналық академиясының кітапханасында ғылыми және әдістемелік әдебиеттермен жұмыс; тақырып бойынша ғылыми мақалалар дайындау үшін ғылыми кеңесшімен диссертациялық зерттеу жұмысы; ғылыми тағылымдама жетекшісі, сондай-ақ Ташкент медициналық академиясының жұқпалы және балалар жұқпалы аурулары кафедрасының қызметкерлері оқытатын пәндер бойынша дәріс және семинар сабақтарына қатысу және өткізу; диссертациялық зерттеудің негізгі ережелері бойынша шетелдік ғылыми мамандардың консультациясын алу. Ғылыми тағылымдамадан өту кезінде 2 жарияланым дайындалды және ҚР БҒМ БҒСБК, Scopus сияқты базаларға 2 ғылыми мақала баспаға берілді.

Ғылыми тағылымдама аяқталғаннан кейін PhD докторанттарға Г.Г.Шаймердянова және Т.В. алушыларына Ташкент медицина академиясының ректоры м.ғ.д., профессор А.К.Шадманов атынан сертификаттар табыс етілді.

Тағылымдама қазіргі заманғы диагностика әдістерімен, Ташкент медициналық академиясының инфекциялық патологиясы бар пациенттерді жүргізумен және емдеумен, Қазақстан Республикасындағы және Өзбекстан Республикасындағы білім беру үрдістерімен, сын-тегеуріндерімен және технологияларымен танысуға мүмкіндік берді. Ғылыми тағылымдама әрі қарайғы ғылыми-зерттеу қызметі үшін өте тиімді және пайдалы болды.

01.04.2022, 18:58