Қызылшаның эпидемиологиясы, диагностикасы, емі және алдын алу бойынша қалалық семинар

23 жылдың 15 қыркүйегінде қалалық жұқпалы аурулар ауруханасында ОҚМА жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасының ұйымдастыруымен қызылшаның эпидемиологиясы, диагностикасы, емі және алдын алу бойынша қалалық семинар өтті. Аталған семинар кафедра Мен клиникалық базаның, Шымкент қаласы Денсаулық сақтау басқармасының қызылшаның таралуына жол бермеу жөніндегі бірлескен іс-шаралар жоспарына сәйкес өткізілді. Қалада қызылшамен ауырғандардың саны 1747-ге жетті, зертханалық расталған 1138, тұрақты өсу байқалды. Аурудың ауыр және күрделі түрлері, әсіресе 1 жасқа дейінгі балаларда, жүкті әйелдерде жиі кездеседі.
Семинарда келесі баяндамалар тыңдалды:
1. Балалардағы қызылша: клиника, диагностика, дифференциалды диагностика, емдеу. Бердалиева Ф. а., ОҚМА жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасының доценті
2. Жүкті әйелдердегі қызылша. Абуова Г. Н., меңгерушісі. Жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасы, М. ғ. к., профессор
3. Қызылша ошақтарындағы эпидемияға қарсы іс-шаралар. Қызылшаның иммунопрофилактикасы. Бейсетаева Б.А., ОҚМА жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасының ассистенті, жоғары санатты инфекционист дәрігер.
Семинар жұмысына Шымкент қаласының 70 дәрігері қатысты: инфекционистер, қызылша бойынша жауапты мамандар, бас дәрігерлердің орынбасарлары, қалалық стационарлар мен емханалардың госпитальдық эпидемиологтары қатысты.

19.09.2023, 15:09