Профессор Нұрғожаев Еркін Смағұлұлының шақырылуы

2023 жылдың 13 қаңтарында «Silk way» мейрамханасында медицина ғылымдарының докторы, профессор, С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық Медицина университетінің жүйке аурулары кафедрасының меңгерушісі, Алматы қ., «Қауымдастық» ҚБ төрағасы Нұрғожаев Еркін Смағұлұлының қатысуымен дөңгелек үстел өткізілді. Алғы сөз неврология, психиатрия, реабилитология және нейрохирургия кафедрасының профессоры Жаркинбекова Н.А. берілді. Дөңгелек үстелге неврология, психиатрия, реабилитология және нейрохирургия кафедрасының ассистенттері Есетова А.А., Муминова Р.К., Аманова Е.О., ОҚМА 1-2 курс резиденттері, тәжірибелік дәрігерлері қатысты.

Профессор Нұрғожаев Е.С. «Арқа ауырсынуының патогенетикалық терапиясының жаңа мүмкіндіктері» тақырыбында баяндама жасады. Нейропатиялық ауырсыну - қарапайым ауырсынудан айырмашылығы, физикалық жарақатқа реакция нәтижесінде емес, перифериялық немесе орталық жүйке жүйесінің физикалық зақымдалуына реакцияға жауап беретін нейрондардың патологиялық қозуы нәтижесінде пайда болатын ауырсыну түрі. (қалыпты ауырсыну).
Профессор ауырсынудың жүйке жүйесінің кез келген деңгейде, шеткі немесе орталықта зақымдануынан кейін дамуы мүмкін екенін, сонымен қатар симпатикалық жүйке жүйесінің процеске қатысуынан симпатикалық ауырсынуға әкелетінін атап өтті.
Бұл іс-шарада пациенттердегі дорсопатияны емдеудің заманауи диагностикасы мен емдеу тактикасы мәселелері талқыланды.

18.01.2023, 16:27