Polpharma тобының өндірістік қызметінің жетекшісі, доктор Томас Нотеггердің Оңтүстік Қазақстан медицина академиясына сапары

2023 жылғы 1 ақпанда серіктесіміз және жұмыс берушіміз "Химфарм" АҚ-Santo фармацевтикалық компаниясының қолдауымен Polpharma тобының өндірістік қызметінің басшысы, доктор Томас Нотеггердің «Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы» АҚ-на сапары өтті.

Доктор Нотеггердің Еуропада, АҚШ-та, Латын Америкасында және Азияда сәтті жүзеге асырылып жатқан тұтынушыларға бағытталған стратегияларды әзірлеуде, сапаны басқаруда, сәтті әзірлеуде және іске асыруда үлкен тәжірибесі бар. Сапар барысында Томас Ноттеггер ОҚМА басшылығымен кездесіп, "Фармацевтикалық өндіріс технологиясы" және "Фармация" білім беру бағдарламаларының бакалавриат білім алушылары үшін, "Фармация" магистратура және докторантура ББ білім алушылары үшін, ОҚМА фармация факультетінің ПОҚ үшін "Фармацевтикалық өндірісті тиімді басқару" тақырыбында дәріс оқыды. Сондай-ақ, Zoom алаңында С. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ және Назарбаев Университеті оқытушыларымен телекөпір ұйымдастырылды. Келесі БАҚ журналистері де іс-шараға қатысты: "Шымкент панорамасы", "Оңтүстік Қазақстан" газеті; nur.kz және Информбюро ақпарат бюросы.

Тыңдаушыларға келесі тақырыптар бойынша ақпарат алудың бірегей мүмкіндігі ұсынылды:
- Өндірістік процестердің ағындарын қалай талдауға және жақсартуға болады-қағаздағы және АК (ақпараттық көздердегі) жасанды кедергілерді жою;
- Тиімділік бойынша өнімнің сенімділігі тұжырымдамасы - cpk және процесті статистикалық бақылау;
- Талаптарды тиімді орындау-неге сапа бәсекелестік артықшылық болып табылады;
- Ұйымға және адамдарға назар аудару-бұл неге маңызды.

Кездесу жоғары деңгейде өткізілді, аудитория дәрісті қызығушылықпен тыңдады, сұрақтар қойылды және қажетті жауаптар алынды. ОҚМА әкімшілігі доктор Томас Нотеггерге бірегей дәрісі үшін, сондай - ақ Polpharma тобының дәріске қатысқан делегациясына: Байгарин Рустам Шамильевич - SANTO зауытының директоры; Елена Кононенко - SANTO бас аудармашысы; Елена Арышева - SANTO аймақтық қоғаммен байланыс директоры; Татьяна Филипчик - SANTO аймақтық қоғаммен байланыс менеджері; Елена Касакина Еуразиялық экономикалық аймақтың халықаралық операциялары бойынша Polpharma тобы вице-президент; Ольга Маклакова-Еуразиялық экономикалық аймақтың корпоративтік сапа жөніндегі директоры; Марека Скшипчак - SANTO өндірістік тиімділігі жөніндегі сарапшы; Сабина Азизова- SANTO бас директорының ассистенті, ОҚМА білім алушыларының, болашақ фармацевтикалық саланың мамандарының кәсіби өсуіне қосқан үлесі үшін алғыс айтты.

03.02.2023, 17:02