"Пәнаралық неврология"халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы

2023 жылғы 9-10 қарашада Шымкент қаласында "пәнаралық неврология"атты дәстүрлі халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті,
Іс-шараны ұйымдастырушылар
Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы, неврология, психиатрия, реабилитология және Нейрохирургия кафедрасы. Конференцияға Ұлыбритания, Түркия, Ресей, Украина және Қазақстанның жетекші спикерлері шақырылды. Миастения грависі, миопатия, эпилепсия, неврологиялық көмек стандартын нейрореабилитациялау мәселелері қаралды.
Сонымен қатар, биылғы конференцияда пәнаралық мәселелер де қарастырылды.
Фтизиопульмонология және радиология кафедрасынан келесі резиденттердің баяндамалары ұсынылды:
Бабажанова А. "депрессиялық синдромдар кезіндегі МРТ көрсеткіштеріндегі зерттеулер". Ғылыми жетекшісі: Сеитова А. А.
Нұрбайқызы ж. "эпилепсияға шолу және эпилепсияға МРТ - зерттеу". Ғылыми жетекшісі: Сеитова А. А.
Әбілдаева м.с. "туберкулезбен ауыратын науқастардағы перифериялық полиневропатия". Ғылыми жетекшісі: Л. Т. Касаева. Конференция аясында жас ғалымдар байқауында осы баяндама ІІ дәрежелі дипломмен марапатталды.
Іс-шараның тыңдаушылары мәлімделген мәселелер бойынша пікірталастарға белсенді қатысып, сарапшылармен өзекті мәселелерді талқылады, бұл қатысушыларға, резидент дәрігерлерге олардың одан әрі жұмысында практикалық пайда әкелетіні сөзсіз.

12.11.2023, 12:33