Отбасылық дәрігерлердің дүниежүзілік конференциясы «Өзекті мәселелер,АМСК -те клиникалық практиканы ұйымдастыру»

25-26 сәуір 2018 жыл,Алматы қ.,Қазақстан

Қазақстандық отбасылық дәрігерлер ассоциациясы(ACBK) 25-26 сәуірде  ACBK-ның 40жылдық және Алма-Атинской Декларацияның 40 жылдық мерейтойын дүниежүзілік отбасылық дәрігерлер конференциясында атап өтті.

Конференцияда денсаулық сақтаудағы дәләлді медицина және отбасылық медицина жетістіктеріндегі өзекті мәселелелер талқыланды.

Бағдарламада әртүрлі аурулар бойынша клиникалық ,бөлімдер бойынша дәрістер оқылды.

Бұл жиынға 400-ге жуық адам қатысты.Олар: ауылдық, қалалық жалпы тәжрібиелі дәрігерлер, терапевтер, педиатрлар, АМСК орта медқызметкерлері, медициналық вуздармен колледждердің ұстаздары, ғылыми орталықтар, Қазақстанның денсаулық сақтау ұйымдары, Ресей, Украина, Қырғызстан, Өзбекстан, АҚШ, Орталық Азияның отбасылық дәрігерлері, Дүниежүзілік отбасылық дәрігерлер ұйымының өкілдері(Wonca), ДДСҰ, ҚР Денсаулық сақтау министлігі өкілдері және ДСДРО.

Нугманова Дамиля Сакеновна, ПрезидентACBK(ұйымдастырушы, үйлестіруші, модератор), ДДСҰ төрағасы Хуан Эдуардо Телло,Ұлыбританияның жалпы тәжрибелі дәрігерлердің королдік колледж төрағасы, Виджай Кумар, Профессор ВШЭ, РФ Денсаулық сақтау министрлігінің қоғамдық кеңестің мүшесі, РҒА сарапшысы, РФ үкіметі сарапшысы Василий Викторович Власов, Қырғызстан өкілі, Әкімшілік директор АГСВ және СМ КР Мукеева Суймжан Токторовна,Өзбекстан өкілдері, ТашМИ ДМ ҚР ЖТД және эндокринология кафедрасының бөлім басшысы м.ғ.к. доцент Дадабаева Рано Кудратуллаевна, ҚР ДСДРО өкілі Байменова Диллахан Мухамеджановна, ACBK қамқоршылар кеңесінің төрағасы Рахыпбеков Толебай Косиябекович.

Конференция 2 күнге  жалғасты.Онда кеңестер, 3 бағыттағы панельді дискуссиялар-дәлелді статистика, инфекционды қадағалау, аңыз және дәлелді медицина, АМСК дәрежесінде өкпе туберкулезін диагностикалау және емдеу, 5 бағыттағы пресс-конференция және клиникалық секция  білім беру секциясы.

Секцияда ОҚМА ЖТД-2 кафедра меңгерушісі  м.ғ.д., профессор м.а. Досыбаева Гульжан Нурбековна «Оңтүстік Қазақстан ЖТД-дің дипломнан кейінгі білім берудегі жетістіктері мен  мәселелері» жөнінде доклад оқыды. Жалпы тәжрибелі дәрігерлерді дайындау, олардың білім сапасы, қажеттілігі, ЖТД-ні жұмыспен қамту Қазақстаның ғана өзекті мәселесі емес, Өзбекстан мен Қырғызстанныңда мәселесі.

10.05.2018, 20:39