«Орта Азиядағы COVID-19 және басқа да өзекті инфекциялар» Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция

2022 жылғы 23-24 маусымда Оңтүстік Қазақстан медицина академиясында Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2022 жылға арналған ғылыми-тәжірибелік іс-шаралар жоспарына сәйкес " Орта Азиядағы COVID-19 және басқа да өзекті инфекциялары"Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Конференцияны жұқпалы аурулар жөніндегі Республикалық қоғамдық бірлестік, Роспотребнадзордың "орталық эпидемиология ғылыми-зерттеу институты" ФБУН, Башқұрт мемлекеттік медицина университеті, Ташкент медицина академиясы бірлесіп ұйымдастырды.

Конференция жұмысына Қазақстан, Түркия, Ресей, Өзбекстан, Башқұртстан, Татарстан, АҚШ, Иран, ОАР жетекші ғалымдары қатысты. Инфектология, эпидемиология, паразитологияның өзекті мәселелеріне арналған күндізгі және онлайн форматта 100-ден астам баяндама оқылды. Конго-Қырым геморрагиялық қызбасы және басқа да табиғи-ошақтық инфекциялар мәселелері бойынша КҚГҚ зерттеу саласында әлемдік жетекші ғалымдардың қатысуымен Жеке секция ұйымдастырылды: Наталья Пшеничная (Ресей), Марьям Кешткар (АҚШ), Хакан Леблебисиоглу (Түркия), Масуд Мардани (Иран), Люсиль Блумберг (ОАР), Өзлем Азап (Түркия).
Конференция жұмысына Назарбаев Университетінің Медициналық мектебі, Қазақстанның медициналық жоғары оқу орындарының жұқпалы аурулар кафедралары: С. Д. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ, МУА, ҚМУ, СМУ, Марат Оспанов атындағы БҚМУ белсенді қатысты. Жас ғалымдар және постерлік секциясы үлкен энтузиазммен өтті, онда I, II, III дәрежелі диплом номинацияларының жеңімпаздары анықталды. Конференцияның ұйымдастырылуы мен жұмысына ОҚМА жұқпалы аурулар және дерматовенерология, неврология және психиатрия, Фтизиатрия, акушерия және гинекология, терапия, ЖТД кафедралары белсенді қатысты. Конференция материалдары "ОҚМА хабаршысы"журналының кезекті басылымына шықты.

28.06.2022, 17:37