"Оқытушының камера алдындағы жұмысы" тақырыбында шебер-сынып

Барлығымыз білетіндей, қазіргі уақытта бейнеконтент жасау танымал бола бастады. Бірақ көптеген оқытушылар камера алдында қалай дұрыс жұмыс істеу керектігін және бейне оқу сабақтарын жасауды білмейді. Сондықтан Қашықтан білім беру технологиялары бөлімінің "оқытушының камера алдындағы жұмысы" тақырыбында шебер-сынып өткізуі маңызды қадам болып табылады.
Шебер-сынып өткізу оқытушыларға камера алдында жұмыс істеуге деген сенімділікті арттыруға көмектеседі. Бұл өз кезегінде оқу сапасын арттырып, сабақтарды студенттер үшін қызықты әрі қызықты ете алады.
Біздің шебер-сыныпта біз келесі сұрақтарды қарастырдық:
● түсіруге дайындық (ұсыныс)
● материалды беру (түсірілім кезіндегі мінез-құлық, сөйлеу мен эмоцияны бақылау, жест-ишара мен мимиканы қолдану, интонация және дұрыс артикуляция)
● сценарий материалдары (тірек материалдар)
● камерадан қорқу (қорқыныш себептері, оларды жеңу бойынша ұсыныстар)
Қатысушылардың шебер-сыныптан күткен үміттерін білу үшін, сондай-ақ оны аяқтағаннан кейін кері байланыс алу және олардың нәтижелері мен әсерлері туралы білу үшін сауалнама жүргізілді.

Іс-шара аясында нақты түсірілім процесін имитациялайтын ойындар ұйымдастырылды. Қатысушылар сюжеттерді құруға, бұрыштарды таңдауға және жарықтандыруға машықтана алды, бұл оларға түсірілім процесінің барлық кезеңдерін тереңірек түсінуге мүмкіндік берді. Қатысушыларға жабдықпен жұмыс істеуді үйренуге және түсірудің жаңа әдістерін үйренуге көмектесетін әртүрлі техникалар мен құралдар тартылды. Мұндай ойындарды ұйымдастыру қатысушылардың кәсіби дағдыларын дамытудағы маңызды қадам болып табылады және оларға түсірілім саласында құнды тәжірибе алуға көмектеседі.
Осылайша, "оқытушының камера алдындағы жұмысы" тақырыбында шебер-сынып өткізу дағдыларды пысықтауда жақсы көмек болып табылады және оқытушыларға камерада жұмыс істеуді үйренуге көмектеседі.

Камера алдында оқытушылардың жұмысы бойынша өткізілген шебер-сыныптан бұл қазіргі мұғалім үшін маңызды және өзекті мәселе деген қорытынды жасауға болады. Оқытушылар өз сабақтарына сапалы мазмұн жасау және виртуалды кеңістікте студенттермен тиімді қарым-қатынас жасау үшін камера алдында жұмыс істей алуы керек. Сонымен қатар, шебер-сынып қатысушыларға тәжірибе алмасуға және жаңа дағдыларды үйренуге мүмкіндік берді, бұл қазіргі қоғамда маңызды фактор болып табылады.

15.03.2023, 17:50