ОҚМУ оқытушылары мен студенттеріне арналған қызылша және тұмау бойынша семинар

05.12.2023 ж. ОҚМУ басшылығының шақыруымен жұқпалы аурулар және дерматовенерология кафедрасы қызылша және тұмау мәселелеріне арналған семинар өткізді. ОҚМУ студенттері мен профессор-оқытушылар құрамы арасында, осы семинарды өткізу ауа-тамшы жолымен берілетін жұқпалы аурулар (қызылша, тұмау) бойынша эпидемиологиялық жағдайдың маусымдық шиеленісуіне байланысты болды. Семинарға "Энергетика және дәстүрлі емес энергетикалық жүйелер» мамандығы бойынша ЖК-22-4к1, ЖК-22-4тк1,2, ЖК-22-9к,10к, ЖК-22-4р, ЖК-22-2К топтар қатысты.

Оқылған дәрістер:
1. «Корь –причины, пути заражения, симптомы, профилактика». Лектор: и.о.доцента кафедры, PhD Жузжасарова А.А.

2. «Қызылша – себебі, жұғу жолдары, симптомдары мен алдын алу шаралары». Лектор: резидент первого года обучения по специальности «Инфекционные болезни (взрослые, детские)» Турганбек А.Д.

3. Грипп, эпидемиология, признаки и симптомы, профилактика. Ассистенты кафедры: Әузханов С.П., Бектан Б. Е.

Семинар соңында кафедра қызметкерлері және студенттер ККП вакцинасы, маска кию, қоғамдық орында түшкіру және жөтелу, жұқпалы аурулардан кейінгі оңалту іс-шаралары туралы сұрақтар қойды, оларға лекторлар жауап берді және тәжірибеден мысалдар келтірді. Тыңдаушылар дәріскерлерге осындай мазмұнды баяндамалары үшін алғыс айтып, басқа жұқпалы аурулар бойынша келесі семинарлар өткізуге шақырды.

11.01.2024, 10:25