ОҚМА және SHAHID BEHESHTI MEDICAL UNIVERSITY (Тегеран, Иран): жас ғалымдардың ынтымақтастық, білім беру және жаңа ғылыми әзірлемелер туралы

Кеше ОҚМА-ның кіші мәжіліс залында Шахид Бехешти медициналық университетінің (BEHESHTI MEDICAL UNIVERSITY, Иран) танымал профессоры Mardani Dashti Masoud Gholamhossein-мен кездесу өтті.
Академияның резиденттері, магистранттары, докторанттары, сондай-ақ жас ғалымдары Иранның ең ірі жоғары оқу орындарының бірінің білім беру және ғылыми-зерттеу бағдарламаларына қызығушылық танытты, бұл ұйыммен ОҚМА-ның 2014 жылдан бастап медицина бойынша да, фармация бойынша да ірі екіжақты байланыстары бар.

Ирандық визитинг-профессор елдегі коронавирустық инфекцияны диагностикалау, емдеу және оңалту бойынша жүргізіліп жатқан зерттеулер, Үндістан, Пәкістан, Жапония, Ресей ғалымдарымен ынтымақтастық, адам геномын зерттеу, Covid-19 емдеу үшін дәрілік препараттарды қолдану, Иранда өсетін дәрілік өсімдіктер туралы, резидентура, магистратура, докторантура білім беру бағдарламалары туралы баяндады.
Mardani Dashti Masoud Gholamhossein студент жастарды қызықтыратын сұрақтарға жауап берді, дарынды ғалымдарды медициналық университетке тағылымдамадан өту және академиялық ұтқырлық бойынша шақырды.
Mardani Dashti Masoud Gholamhossein - Иранның жетекші жұқпалы аурулар ғалымдарының бірі, жұқпалы аурулар және тропикалық медицинаны зерттеу орталығының құрылтайшылар кеңесінің мүшесі, Зерттеу орталығының ресми басылымдарының бірі Иранның клиникалық жұқпалы аурулар журналының (ICID) бас редакторы, Шахид Бехешти атындағы Медицина ғылымдары университетінің медицина факультетінің жұқпалы аурулар профессоры, Тегеран, Иран.

Кездесуге ғылыми-клиникалық жұмыс, магистратура және докторантура басқармасының бастығы Әлихан Алтынханұлы Жақсылық, жұқпалы аурулар кафедрасының меңгерушісі, профессор Гульжан Наркеновна Абуова, ғылыми журналдың редакторы Райхан Әнуарбекқызы Шаймерденова және басқалары қатысты.
Кездесудің мақсаты Конго-Қырым геморрагиялық қызбасы, бруцеллез, тұмау және вакцинация, коронавирустық инфекция және коронавирустық инфекцияға қарсы вакцинация бойынша бірлескен жаңа ғылыми әзірлемелер бойынша берік байланыстарды, білім беру қызметі мен іс-шараларды тереңдету болды.

06.10.2022, 17:38