«ОҚМА» АҚ СТУДЕНТТЕРІ ҚАРАҒАНДЫ МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІНДЕ ӨТКЕН ХАЛЫҚАРАЛЫҚ КОНФЕРЕНЦИЯДА ЖҮЛДЕЛІ ОРЫНДАР АЛДЫ

2023 жылы 13 және 14 сәуірде біздің студенттер Қарағанды медицина университетіндегі Фармация мектебінің 20 жылдығына орайластырылған VI-Орталық Азия халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы аясында «Фармация - алға жылжу!» халықаралық студенттер арасында ғылыми-практикалық конференцияда біздің студенттер жүлделі орын алды. Конференция республиканың медициналық жоғары оқу орындары арасында өтті.
Конференцияға ғылымға қызығушылық танытқан, үлкен үміт білдірген жақын шетелдердің студенттері қатысты. Бұл – "Курск мемлекеттік медицина университеті" (Курск, РФ), "академик И.П. Павлов атындағы Рязань мемлекеттік медицина университеті "(Мәскеу, РФ)," Ташкент фармацевтикалық институты "(Ташкент, РУз)," Тәжік мемлекеттік медицина университеті. Абуали Ибни Сино "(Душанбе, Тәжікстан Республикасы), "Башқұрт мемлекеттік медицина университеті" (Уфа, РФ)," Санкт-Петербург мемлекеттік химия-фармацевтика университеті " (Санкт-Петербург, РФ), Смоленск мемлекеттік медицина университеті (Смоленск, РФ) және т.б. - жоғары оқу орындарының жас ғалымдары.
Конференцияның мақсаты-студент жастарды ғылыми-зерттеу қызметіне баулу, тәжірибе алмасу және ынтымақтастық орнату.
Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының "Фармация" білім беру бағдарламасы бойынша 3 курс студенттері фармакогнозия кафедрасының "Фитохимик" студенттік ғылыми үйірмесінің мүшелері болып табылады, сондай-ақ жобаға бағытталған оқыту әдісі бойынша оқиды.

Олар студенттік ғылыми-практикалық конференцияда жобалық бағытталған оқыту бағыты бойынша жобалардың нәтижелерін қорғап шықты.
В-ФКБ-01-20 тобының студенті Серікбаева Мерей Дарханқызы "Мускат шалфейінің жапырақтарын фитохимиялық зерттеу" атты өз жұмысын таныстырып, II дәрежелі дипломмен марапатталды. В - ФКБ-02-20 тобының студенті Райымова Қызжибек Абдурашидовна "Су жалбызының жапырақтарын фармакогностикалық талдау" тақырыбында III дәрежелі дипломмен марапатталды.

Ғылыми жетекшілері – фармакогнозия кафедрасының профессор-оқытушы құрамы: Орынбасарова К.К., Ибрагимова З.Е., Өмірбек Н.А., Әбдіқадыр Н.М.
Студенттерге одан әрі шығармашылық табыс пен ғылыми қызметте жаңа жетістіктер, кәсіби және жеке тұрғыда шабыт пен даму тілейміз.

18.04.2023, 09:12