ОҚМА 2 курс дәрігер-интерні «21 ғасырдағы психиатриясы: ғылым мен тәжірибеге алғашқы қадамдар» атты жас ғалымдардың Бүкілресейлік конференциясының жүлдегері

2022 жылғы 14-15 қарашада «XXI ғасыр психиатриясы: ғылым мен тәжірибеге алғашқы қадамдар» атты профессор Петр Викторович Морозовты еске алуға арналған жас ғалымдардың 2-ші халықаралық конференциясы өтті. Конференция ұйымдастырушылары Мәскеуде Ресей Федерациясының жетекші ғылыми орталықтары:
- Ресей психиатрлар қоғамы;
- РФ Президенті Іс Басқармасының «Орталық мемлекеттік медицина академиясы» қосымша кәсіптік білім берудің федералды мемлекеттік бюджеттік мекемесі;
- И.М. Сеченов атындағы Бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университеті Федералды мемлекеттік автономды жоғары кәсіптік білім беру мекемесі (Сеченов университеті);
- Ресей Денсаулық сақтау министрлігінің «В.М. Бехтерев атындағы психиатрия және неврология ұлттық медициналық ғылыми-зерттеу орталығы» Федералдық мемлекеттік бюджеттік мекемесі.
Ғылыми конференцияға психиатрия саласындағы түпнұсқалық зерттеулер тақырыбы бойынша рефераттардың алдын ала конкурстық іріктеуінен өткен жас психиатрлар, резиденттер, нейрофизиологтар, аспиранттар, ассистенттер жіберілді. Екінші курс интерн-дәрігері Окроадзе Отари Қазақстаннан тезистердің конкурстық іріктеуінен өтіп, жас ғалымдардың Бүкілресейлік конкурсына Ресей Федерациясы Президенттік Іс Басқармасының Орталық мемлекеттік медициналық академиясында психиатрия саласы бойынша баяндама жасауға ОҚМА-ның неврология, психиатрия, реабилитология және нейрохирургия кафедрасынан шақырылды. Конференцияның бағалау комиссиясын Ресей Федерациясының психикалық денсаулық саласындағы жетекші ғалымдары басқарды:
Анатолий Болеславович Смулевич – Ресей Медицина ғылымдары академиясының академигі, профессор, Ресей Федерациясының еңбек сіңірген ғылым қайраткері, психофармаколог, «Психикалық денсаулық ғылыми орталығы» Федералды мемлекеттік бюджеттік ғылыми мекемесінің шекаралық психикалық патология мен психопатиялық бұзылыстарды зерттеу бөлімінің меңгерушісі, И.М. Сеченов атындағы Бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университетінің психиатрия және психосоматика кафедрасының меңгерушісі.
Незнанов Николай Григорьевич – медицина ғылымдарының докторы, профессор, Ресей Федерациясының еңбек сіңірген ғылым қайраткері, РФ Денсаулық сақтау министрлігі «В.М. Бехтерев атындағы Психиатрия және неврология Ұлттық медициналық зерттеу орталығы» директоры, Ресей психиатрлар қоғамының президенті, Росздравнадзор психиатриясының бас штаттан тыс сарапшы маманы, Дүниежүзілік динамикалық психиатрия қауымдастығының президенті, Санкт-Петербург қ.;
Самушия Марина Антиповна – медицина ғылымдарының докторы, профессор, ғылыми жұмыстар жөніндегі проректор, РФ Президенті Іс Басқармасының «Орталық мемлекеттік медицина академиясы» Қосымша кәсіптік білім берудің федералды мемлекеттік бюджеттік мекемесінің психиатрия кафедрасының меңгерушісі;
Петрова Наталья Николаевна – медицина ғылымдарының докторы, профессор, Санкт-Петербург мемлекеттік университетінің психиатрия және наркология кафедрасының меңгерушісі, Санкт-Петербургтің Бехтерев атындағы психиатрлар қоғамы басқармасының төрағасы, Ресей психиатрлар қоғамы басқармасының мүшесі (РПҚ), Санкт-Петербург РПҚ атқару комитетінің мүшесі;
Ахапкин Роман Виталиевич – медицина ғылымдарының докторы, профессор, Мәскеу психиатрия ғылыми-зерттеу институты – РФ Денсаулық сақтау министрлігінің «В.П. Сербский атындағы психиатрия және наркология Ұлттық медициналық зерттеу орталығы» Федералды мемлекеттік бюджеттік мекемесінің филиалы, Мәскеу қ.;
Воронова Евгения Ивановна – медицина ғылымдарының кандидаты, Ғылым және денсаулық федералды мемлекеттік бюджеттік институтының шекаралық психикалық патология мен психосоматикалық бұзылыстарды зерттеу бөлімінің жетекші ғылыми қызметкері, И.М. Сеченов атындағы Бірінші Мәскеу мемлекеттік медицина университетінің психиатрия және психосоматика кафедрасының профессоры, Мәскеу қ.

Конференцияның екінші күні есеп комиссиясының қорытындысы бойынша интерн-дәрігер Окроадзе Отари лауреат атанып, 2-дәрежелі Құрмет грамотасымен марапатталды, ал сыйлық ретінде жеңімпазға академик Смулевич А.Б. және профессор П.В. Морозовтың отбасыларының қолтаңбасы қойылған психиатрия пәні бойынша оқулықтары табыс етілді.
Сондай-ақ Окроадзе Отари Н.А.Алексеев атындағы 1-ші Мәскеу психиатриялық клиникалық ауруханасында болып, аурухананың аппаратымен және бөлімшелерімен танысты. Аурухана жанындағы «Н.А. Алексеев атындағы №1 психиатриялық клиникалық аурухана» мұражайында еске алу экскурсиясы өткізілді.

21.11.2022, 15:24