2022 жылғы 14 қазанда «Оңтүстік Қазақстан урологиялық ауруларының клиникалық және ұйымдастыру аспектілері» атты Халықаралық ғылыми конференция өтті, конференцияны Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы және «Оңтүстік Қазақстанның урологтары» қоғамдық бірлестігі ұйымдастырды.

Халықаралық конференция жұмысына: Есиркепов Марлен Махмудович – м.ғ.к., профессор, «ОҚМА» АҚ бірінші проректоры; Нурмашев Бекайдар Калдыбаевич – м. ғ.к., «Биология және биохимия» кафедрасының профессоры; Аманов Әнуар Тұрсынжанұлы - м.ғ. д., ҰКО басқарма төрағасы, CACU және KAUA Президенті қатысты. ҚР ДСМ бас урологы; Шалекенов Болат Уахитұлы - м. ғ. д., профессор, «Ерлер денсаулығы» ҚБ төрағасы; Гюрхан Каба - Grand MEDICAL (Түркия) компаниялар тобының жаһандық маркетинг жөніндегі директоры; Ермұханова Людмила Сергеевна-қауымдастырылған профессор, «Қоғамдық денсаулық және денсаулық сақтау» кафедрасының басшысы, «М. Оспанов атындағы БҚМУ» КЕАҚ.

Модератор, м.ғ.д., Ұлттық урология орталығының директоры, ҚР ДСМ бас урологы Әнуар Тұрсынжанұлы Амановтың «Қазіргі жағдайдағы урологиялық қызметтің даму динамикасы (Ұлттық урология орталығының деректері мысалында)» атты баяндамасы қызықты болды.
М.ғ.д., профессор, «Ерлер денсаулығы» ҚБ төрағасы Шалекенов Болат Уахитұлының «ҚР Ерлер денсаулығы-кеше, бүгін, ертең» атты баяндамасын ерекше атап өткен жөн.
Бирмингем университеті (Дадли, Ұлыбритания) Зерттеу және дамыту бөлімінің қауымдастырылған профессоры Гаспарян Армен Юрьевич ерлердің қартаюына және тестостерон белсенділігіне тоқталды.
М.ғ.к., ХҚТУ доценті, Түркістан облысының бас урологы Байменов Шыңғыс Болатұлы Оңтүстік Қазақстанның урологиялық қызметінің жай-күйіне, проблемаларына, келешегіне тоқталды.

Қазақстанның жетекші ғалымдары тәжірибелі дәрігерлермен, хирургтармен, урологтармен, андрологтармен, сондай-ақ дәрігер-интерндермен, магистранттармен және докторанттармен бірге тар бейінді мамандықтар арқылы ерлер арасында сырқаттанушылықты қарастырды, ғылыми зерттеулердің нәтижелерімен, серіктес жоғары оқу орындары, Еуропа және Азия елдерінің ғылыми медициналық орталықтары арасындағы белсенді халықаралық ынтымақтастыққа ұсыныстарымен бөлісті.

Ғылыми форумның барлық қатысушыларына сертификаттар ұсынылды.

19.10.2022, 14:00