«ОҚМА» АҚ-да қашықтықтан оқыту технологиялары бойынша оқу процесін ұйымдастыру

Қазіргі уақытта академияда оқу процесі қашықтықтан оқыту технологиялары арқылы ұйымдастырылған, оқу процесін ұйымдастыруға барлық жағдай жасалған.

АИЖ Platonus қашықтықтан оқыту технологияларыды жүзеге асырудың негізгі құралы ретінде қолданылады. Ақпараттық жүйе оқытушы мен студенттердің өзара қарым-қатынас жасауына ұйымдастыруға бағытталған және қашықтықтан оқыту курстарын ұйымдастыруға арналған. Қашықтықтан оқытуға арналған цифрлық білім беру ресурстары «Тапсырма» бөлімінде орналасқан және оқу-жұмыс жоспарына, силлабусқа және оқу мерзіміне сәйкес пәндерге қосылады.

«Тапсырма» бөлімінде әр оқушының портфолиосы сақталған: оған берілген барлық жұмыстар, оқытушының бағалары мен ескертулері, жеке хабарламалары. «Бөлімнің» техникалық мүмкіндіктері мұғалімге «сабаққа қатысу» - оқушылардың белсенділігін, оқу жұмысының уақытын бақылауға, студенттер туралы статистикалық мәліметтерді жинауға (оларды жүктеу, үй жұмысы нәтижелері, тестілеудің баллдарын белгілеу), материалды ендіру сияқты функциялар әрі қарай оқуға мүмкіндік береді. Студенттің өз бетінше оқуға бағытталған қажетті оқу-әдістемелік материалдарға желілік қол жетімділігі қамтамасыз етілген.

Оқу процесі қашықтықтан оқыту технологиялары көмегімен жүзеге асырылады, ол өзі үшін ыңғайлы жерде және ыңғайлы уақытта оқитын, бекітілген оқу ережелерін сақтай алатын студенттің мақсатты және бақыланатын қарқынды дербес жұмысына негізделген.

19.03.2020, 23:11