Мәскеу қаласындағы неврология, психиатрия және реабилитация кафедрасының резиденттері мен ассистенттері клиникалық оқуды аяқтау туралы есеп беру.

Мәскеу денсаулық сақтау департаментінің З.П. Соловьев атындағы ғылыми-практикалық психоневрологиялық орталық мемлекеттік бюджеттік денсаулық сақтау мекемесі мен Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы арасындағы халықаралық ынтымақтастық аясында 18.03.2024-29.03.2024 ж. «Бас ми аурулары» мамандығы бойынша қосымша кәсіби білім беру бағдарламасы бойынша клиникалық З.П. Соловьев атындағы ғылыми-практикалық психоневрологиялық орталық оқылымдар ұйымдастырылды.
Резидент – неврологтар, психиатрлар, реабилитологтар, сондай-ақ неврология, психиатрия және реабилитациялық медицина кафедрасының ассистенттері оқылым өтуге жіберілді. Оқу барысында А.Б.Гехт жетекшілігімен З.П. Соловьев атындағы ғылыми-практикалық психоневрологиялық орталықтың және В.М.Буянов қалалық клиникалық ауруханасының жетекші мамандары, неврология мен шекаралық психиатриядағы диагностика мен емдеудің соңғы дәлелді әдістерін қамтитын дәрістер оқыды.
Курсанттар күн сайын клиникалық жағдайды шолуға, когнитивті мінез-құлық терапиясына оқытуға қатысты, ЭНМГ- диагностикасының негіздері бойынша мастер-класс аяқтады, неврозбен ауыратын науқастарды оңалтуға арналған соңғы құрылғылардың дизайнымен танысып, сондай-ақ қазіргі заманғы нейрохирургиялық әдістерді қолдануды үйренді.
Болашақта ынтымақтастықты жалғастырып, одан әрі клиникалық оқылымдар , ғылыми-тәжірибелік конференциялар ұйымдастырамыз деп үміттенеміз.

Біз ОҚМА басшылығына көрсеткен қолдауы мен сенімі үшін, медицина саласын одан әрі дамыту үшін баға жетпес тәжірибе жинақтауға мүмкіндік бергені үшін шынайы алғысымызды білдіреміз.

08.04.2024, 18:26