«Әйел-әлемнің бастауы»

Бұл мейрам 8 наурыз 1857 жылы Нью-Йорк каласында әйелдер құқығы үшін күрес күні ретінде пайда болған.

«Халықаралық әйелдер күні» деген ресми мәртебеге 1975 жылы БҰҰ шешімімен ие болды.

Бұл күні  барлық континент әйелдері немесе этникалық  шекарамен, бөлінген экономикалық және саяси әртүрлі әйелдер бүрге жиналып бейбітшілік және даму, әділдік, тең құқылыққа күрес дәстүрлерін еске алуға мүмкіндік алды.

Халықаралық әйелдер күні – бұл барлық әйелдер мейрамы.

2 наурыз 2016 жылы  академияның үлкен акт залында «Дәрілер технологиясы» кафедрасының тәлімгерлік топтармен «Әйел – әлемнің бастауы» атты мерекелік концерт ұйымдастырылды.

Мерекелік концертке академия басшылығы, оқытушылыр қауымы мен студенттер шақырылды. Біздің еліміздің әр түрлі этностарының әндері шырқалып, билері тамаша етілді, ана туралы монологтар оқылып, көріністер көрермендерді немқұрайлы қалдырмады.

14.03.2016, 05:48