Интерндердің академиялық ұтқырлығы

19.11.2018-30.11.2018 аралығында ынтымақтастық туралы Меморандум негізінде ЮКМА "Жалпы медицина" факультетінің "Хирургиялық аурулар" бағытындағы 5 дәрігер-интерн "Клиникалық фармакология" пәні бойынша Әбу Әли ибн Сино атындағы Бұхара мемлекеттік медицина институтында 2 кредит көлемінде академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқудан өтті.

ОҚМА фармакология, фармакотерапия және клиникалық фармакология кафедрасының меңгерушісі, м.ғ.д., проф. З.А. Керимбаева және БММИ фармакология және клиникалық фармакология кафедра меңгерушісі, м.ғ.к., доцент Д.М. Мусаевамен пәннің бірлескен жұмыс бағдарламасы әзірленді.

Оқыту барысында интерндер Бухара қаласының Облыстық клиникалық ауруханасында тәжірибеден өтті, интерндер Бұхара мемлекеттік медициналық институтында оқытудың жоғары деңгейімен және Орталық Азияның ежелгі қаласының сұлулығымен әсерлі болды. Бұхара – мұражай - қаласы аумағында орта азиялық сәулет өнерінің түрлі тарихи кезеңдеріне жататын көптеген ескерткіштер сақталған.

Академиялық ұтқырлық бағдарламасы біздің дәрігер-интерндерімізге ой-өрісін кеңейтуге, басқа елде болуға, басқа мемлекеттің жоғары оқу орнында білім алудың бірегей тәжірибесін алуға мүмкіндік берді. Осының барлығы жаңа достар тауып, үлкен әсер алып қана қоймай, болашақта өзінің бәсекеге қабілеттілігін арттыруға мүмкіндік береді.

07.12.2018, 22:29