"Хирургиялық стоматология мәселелері"

Осындай атаумен 2022 жылдың 02 желтоқсанында Оңтүстік Қазақстан Медицина Академиясының "Хирургиялық және ортопедиялық стоматология" кафедрасы және Ташкент Мемлекеттік стоматологиялық институтының "Жақ-бет аймағының аурулары мен жарақаттары" кафедрасы ұйымдастырған студенттік конференция өтті.
Студенттік конференция жұмысына қатысып, сөз сөйледі:
Бірінші проректор профессор Есиркепов Марлен Махмудович, стратегиялық даму және халықаралық ынтымақтастық басқармасының басшысы м. ғ. к. доцент Ахметова Алма Абдукаримовна.
"Жақ-бет аймағының аурулары мен жарақаттары" кафедрасының меңгерушісі м. ғ. д. профессор Абдуллаев Шариф Юлдашевич, кафедраның доценті м.ғ. к. Юсупова Дильдора Зухриддиновна, кафедраның ПОҚ және ТГСИ білім алушылары.
"Хирургиялық және ортопедиялық стоматология" кафедрасының меңгерушісі м.ғ. к., доцент м. а. Шукпаров Асылбек Баядилович және кафедра ПОҚ. "Стоматология"білім беру бағдарламасы бойынша 6,5,4,3 курс білім алушылары.

Өзінің құттықтау сөзінде бірінші проректор профессор Есіркепов Марлен Махмұдұлы конференция қатысушыларына өз жұмыстары мен ғылыми ізденістерінде табыс тіледі, біздің елдеріміздің ғылымындағы жағдайды атап өтті және ғылыми жарияланымдар саны артады деген үмітін білдірді.

ТГСИ "Жақ-бет облысының аурулары мен жарақаттары" кафедрасының меңгерушісі м. ғ. д. профессор Абдуллаев Шариф Юлдашевич конференцияға қатысушыларды құттықтап, "Емдеудің барлық кезеңдеріндегі ықтимал қателіктер мен асқынулар"клиникалық жағдайын ұсынды.

Оқушылардың " Жақ-бет аймағының қабыну аурулары мен жарақаттарының заманауи аспектілері.", "Жақ-бет аймағындағы талшықты кеңістіктердің флегмоналарын дифференциалды диагностикалау ерекшеліктері, критерийлері" тақырыбындағы баяндамалары қызықты болды.
Оқушылар қызығушылықпен баяндамалар тыңдап, пікір алмасып, өздерін қызықтырған сұрақтарын қойды.

Доцент м. ғ. к. Юсупова Дильдора Зухриддиновнаның " Жақ-бет аймағындағы операциядан кейінгі тыртықтарды емдеудің және алдын алудың жаңа әдістері.» тақырыптағы баяндаманы ерекше атап өту керек.

М.ғ. к., доцент м. а. Шукпаров Асылбек Баядилович, "Хирургиялық және ортопедиялық стоматология" кафедрасының меңгерушісі Оңтүстік Қазақстанның жақ-бет хирургиясы қызметінің жай-күйіне, проблемаларына, келешегіне тоқталды.

Конференцияда қатысушылар ұзақ мерзімді әріптестікті дамыту, екіжақты ынтымақтастықтың мақсаттары мен міндеттері туралы өз пікірлерімен бөлісті. Жоғары оқу орындары арасындағы академиялық ұтқырлық саласындағы кезекті іс-шаралар белгіленді.

05.12.2022, 15:44