Финляндиядағы оқытушылардың ғылыми тағылымдамасы

Erasmus+ «AccelEd» жобасы аясында 13.03.2023-24.03.2023 ж. аралығында «Жедел медициналық көмек және мейіргер ісі» кафедрасының оқытушылары Ходжакулова Умида Абдывалыевна мен Дана Әуезханқызы JAMK қолданбалы ғылымдар университетінде, Ювяскюля қаласында (Финляндия) зерттеу тағылымдамасынан өтуде.
Ғылыми тағылымдаманың мақсаты: мейіргер ісіндегі зерттеу және оқыту әдістерін зерттеу, ЕО серіктес мекемелерінде тағылымдамадан өту кезінде оқытушылардың ғылыми зерттеулері мен оқыту процестерін оқыту сапасын арттыру және серіктес университеттер мен ЕО серіктес елдері арасында үздік зерттеу тәжірибелерін тарату.
Тағылымдама барысында оқытушылар дәрістер өткізудің әртүрлі формаларын қолданатын профессорлардың дәрістеріне қатысты: екілік, проблемалық, шолу, ашық ғылым және репозиторийлер құру мәселелерін талқылау.

JAMK оқытушылары репозиторийді ашудағы тәжірибелерімен және қиындықтарымен бөлісті. Университеттің айрықша жұмысы - музыкамен жұмыс, музыкалық терапия және тыныс алу терапиясы. Бағдарламаға сәйкес, оқытушылар магистрлік диссертацияларды қорғауға қатысты, бакалавр студенттері үшін клиникалық практиканы өткізуді ұйымдастырумен танысты, неврологиялық науқастарды оңалтуды жүзеге асыратын клиникаға барды. Сандық педагогика курсында оқытушылар сабақта қолдануға болатын сабақтар мен подкасттарды жазуды үйренді. Сондай-ақ, оқытушылар сапалы зерттеулерді жоспарлау, ұйымдастыру, жүргізу және талдауда өз дағдыларын үйретті.

Erasmus+ «AccelEd» жобасы Қазақстандағы денсаулық сақтау және жоғары білім беру практикаларын басқару мен олардың жұмыс істеуін жаңғыртуға бағытталған. Жоба ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің, Білім және ғылым Министрлігінің, Астана медицина университетінің, Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университетінің, Қарағанды медицина университетінің, Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының, Назарбаев Университетінің медицина факультетінің қатысуымен Жоғары білім беру саласындағы әлеуетті арттыру бойынша Erasmus+ бағдарламасы шеңберінде іске асырылуда. Бұл жобадағы еуропалық серіктестер - JAMK қолданбалы ғылымдар университеті және Або академия университеті (Финляндия), Утрехт университетінің медициналық орталығы (Нидерланды) және жобаның үйлестірушісі болып табылатын Литва денсаулық ғылымдары университеті (Литва).

28.03.2023, 14:59