Фармакология, фармакотерапия және клиникалық фармакология кафедрасында екінші күні Қазақстан ғылымы күніне арналған іс-шаралар өтуде!

Бес күн ішінде студенттерге, интерндерге дәрі-дәрмектің дамуы саласындағы соңғы жетістіктер туралы ақпарат беріледі.

Бірінші күні студенттер фармакологияның заманауи жетістіктері – мақсатты терапия, гендік модификацияланған препараттар, биосимилярлар туралы білуге қызығушылық танытты. Клиникалық фармакологияның ғылыми бағыттары ұсынылды: фармакологиялық қадағалау, фармакогенетика, жағымсыз дәрілік реакциялар, дәрілердің өзара әрекеттесулері, фармакоэпидемиология, фармакоэкономика.

Екінші күні озық терапиялық дәрі-дәрмектер – геномдық технологиялар, жасушалық технологияларды әзірлеу және қолдану саласындағы жетістіктер таныстырылды.

Болашақта бізді қандай перспективалар күтіп тұр, қандай жаһандық қауіптер бізге жұқпалы емес аурулармен, антибиотиктерге төзімділікпен күресудің, жаңа індеттердің дамуын болдырмаудың жаңа жолдарын іздеу қажеттігін көрсетеді.
Дәрістерге қатысқандар арасында медицина, педиатрия, фармация мамандықтары бойынша білім беру бағдарламаларының 3 курс студенттері, 5 курс студенттері, интерндер, кафедраның жас дәрігерлері мен фармацевтері бар.

Келесі кезекте біз әлем университеттерінде дәрілік заттарды жасау тәжірибесі туралы баяндамалар мен магистранттардың коронавирустық инфекция, сүт безі обырын емдеу, балалар тіс ауруларының алдын алу және дәрілік өсімдіктен препараттарды жасау саласындағы зерттеулер бойынша баяндамаларын күтеміз. материалдар.

13.04.2022, 10:59