Фармация факультетінің 3 курс студенттерінің И.К.Ахунбаев атындағы Қырғыз Мемлекеттік медицина академиясында өндірістік практикадан өтуі туралы

Студенттердің академиялық ұтқырлығын іске асыру, Қырғыз мемлекеттік медицина академиясы арасында тәжірибе алмасу мақсатында
И.К. Ахунбаева және "Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы" АҚ 3 курс студенттері 12.01-25.01.2023ж. бастап ҚММА базаларында фармацевтикалық қызметті ұйымдастыру бойынша өндірістік практикадан өтті : Незванова Екатерина, Сәрсенбаева Феруза , Уринбаева Жасмин , Күнтуғанов Мәулітнабий, Шымыр Бекарыс (жетекшісі Утегенова Г.И., ОҚМА фармация ісін ұйымдастыру және басқару кафедрасының PhD докторы).

Практикадан сапалы өту үшін Фармация экономикасы және дәрілер технологиясы кафедрасы Бішкек қаласындағы үздік дәріханалар мен дәріхана қоймаларын ұсынды. Тәжірибе базалары: "Неман" ЖШҚ дәріхана және дәріхана қоймасы, "Бимед-Фарм" ЖШҚ қоймасы және дәріханасы, "Джабаева" ЖК өндірістік дәріханасы. Дәріхана 401", балалар жұқпалы ауруханасы.

Қырғызстанның фармацевтикалық нарығын дамытуда тәжірибе алмасу үшін ФҚҰ және ДТ кафедрасының меңгерушісі,профессор К.С. Шолпонбаев студенттерге "Қырғыз Республикасында фармацевтикалық нарық пен фармацевтикалық білім беруді дамыту" тақырыбында дәріс оқыды. Өз кезегінде Г.И. Утегенова Қазақстандық фармацевтикалық нарықтың даму ерекшеліктеріне тоқталып, студенттерді фармацевтика факультетінде оқыту мәселелеріне тоқталды.

Г.И. Утегенова "GPP тиісті дәріхана практикасы: теориядан практикаға" кафедрасының ПОҚ, ординаторларға мастер-класс өткізді.
Практика аяқталғаннан кейін студенттер ҚММА және ОҚМА оқытушыларынан құралған комиссияға сараланған сынақ тапсырды.
ОҚМА студенттерін сертификаттармен марапаттау.

30.01.2023, 17:04