"Фармацевтикалық экологияның қазіргі жағдайдағы интеграциялық байланыстары-2023"I Халықаралық конференциясы

2023 жылғы 14-16 қарашада И.М. Сеченов атындағы бірінші МММУ Ресей Денсаулық сақтау министрлігі ФМАБМ ЖБ (Сеченов университетінде) "МИФИ "Ұлттық ядролық зерттеу университеті(УЗЯУ МИФИ) ФМАБМ ЖБ және" Калуга фармацевтикалық кластері "қауымдастығымен бірге "Фармацевтикалық экологияның қазіргі жағдайдағы интеграциялық байланыстары " атты Халықаралық ғылыми конференция өтті. Конференция академик А.П. Арзамасцевті еске алуға арналған.

Конференция ZOOM платформасында және офлайн форматта өтті, оған әртүрлі елдердің өкілдері қатысты.
Конференцияның негізгі мақсаты экологиялық қауіпсіз фармацевтикалық өндірісті қамтамасыз етуге, дәрілік өсімдіктердің базасын зерделеуге және қалпына келтіруге және табиғи шыққан дәрілік заттарды өндіруге байланысты проблемаларды, сондай-ақ орнықты даму мүддесі үшін экологиялық білім беру мәселелерін шешу үшін халықаралық пікірталас ғылыми-білім беру платформасын құру болып табылады.
"Дәрілік өсімдіктерді зерттеудегі және табиғи дәрілік заттарды жасаудағы заманауи экологиялық аспектілер" секциялық отырысында фармакогнозия кафедрасының меңгерушісі, асс.профессор Орынбасарова К.К. "Дәрілік өсімдіктер: Қазақстанның бірегей флорасы" тақырыбында өз баяндамасын жасады.

Жастар секциясында: "Microbiological purity of Fenugreek cultivated in the conditions of the Turkestan region as an indicator of the safety of use" атты тақырыпта 2 оқу жылының магистранты Әбілов А.А. ағылшын тілінде постерлік баяндама жасады. Конференцияға қатысушылар арасында баяндама барысында біздің академия спикерлеріне өздерін қызықтырған сұрақтар қойылды. Конференцияны ұйымдастырушылар біздің жас ғалымдарымыздың зерттеу жұмыстарына табыс тілеп, қызығушылық танытты.

Конференция жоғары деңгейде өтті, фармацевтика өнеркәсібінің 2030 жылға дейінгі даму стратегиясы, дәрілік өсімдіктерді зерттеудегі заманауи экологиялық аспектілер, дәрілік заттың өмірлік циклінің әрбір кезеңінде санитарлық-гигиеналық және экологиялық бақылауды ұйымдастыру, ядролық медицинадағы радиациялық қауіпсіздік және кадрлар даярлаудағы сын-қатерлер туралы өзекті мәселелер талқыланды.
Ресейлік және шетелдік ғалымдар мен фармацевтика саласының сарапшылары проблемалық мәселелерді талқылап, фармацевтикалық экология саласындағы стратегиялық жоспарларға қол жеткізу үшін жаңа ынтымақтастық құра алды.

23.11.2023, 10:28