«Эндокринологияның патофизиологиялық негіздері және негізгі түсініктер» атты студенттік ғылыми–тәжірибелік онлайн-конференция

2021 жыл, 14 сәуірде «Қалыпты және патологиялық физиология» кафедрасында Қазақстанның көрнекті зерттеушілерінің қалыптасуы мен дамуына зор үлес қосқан Әділбекова Дариға Айданқызын еске алу құрметіне «Эндокринологияның патофизиологиялық негіздері және негізгі түсініктер» атты студенттік ғылыми –тәжірибелік онлайн-конференция өткізілді.

Баяндама жасау үшін қазақ, орыс тілдерінде 8 баяндама жарияланды.

Аталған іс-шараға медицина факультетінің 3 курс студенттері Кансейт Мадина "Диффузный токсический зоб" тақырыбына, Абдукадиков Данияр. Мамеков Шахрух "Сахарный диабет" тақырыбына, Мурадова Гулистан, Запороженко Виктория "Сахарный диабет 2-го типа" тақырыбына, Булатова Диана, Турсынбеков Даурен "Синдром Иценко-Кушинга" тақырыбына, Алтынай Аденова, Нуржан Ораз "Первичный гипотиреоз" тақырыбына, Кайпназар Мариям, Жумаханова Алтынай, Джораханова Бану "Климактерический синдром" тақырыбына,Ізбасар Ілияс «Болезнь Аддисона» тақырбына, Навесова Анна. "Пангипопитуитаризм" тақырыбына баяндамалар жасады.

Баяндамалардың тақырыбы мен мазмұны әр түрлі болды. Жасалынған баяндамалар қазіргі кезде Түркістан облысында өзекті мәселе болып табылатын, йод жетіспеушілігі, эндокринология ауруларын және т.б. тақырыптарды қамтыды. Конференцияны қорытындылай келе кафедра меңгерушісі м. ғ. к., доцент м.а. С.Б.Бисимбаева студенттерге алғысын білдіріп,осындай өзекті мәселелерді баяндайтын студенттік ғылыми–тәжірибелік конференцияларға қатысып тұруларын сұрады.

28.04.2021, 04:50