Дүние жүзіндегі университеттерде есірткіге үміткерлер қалай әзірленеді және зерттеледі

13 сәуірде «Фармакология, фармакотерапия және клиникалық фармакология» кафедрасында Ғылым апталығы аясында студенттер мен оқытушыларға UCL университетінде (Ұлыбритания) дәрілік заттарды жасау және дәрілік заттардың әсер ету механизміндегі мақсатты көрсеткіштерді зерттеу тәжірибесі ұсынылды. Сейдалиева Сабина Қаржаубайқызы – фармацевтика магистрі UCL университетінде магистратурада оқып жүргенде жүргізген өзіндік зерттеулерін көрсетті.

Балаларға, қарттарға қолдануға арналған 3D дәрілік препараттардыформуляцияларды әзірлеу, жеке дозалау және т.б. туралы қызықты деректер ұсынылды.

Математикалық және молекулалық модельдеу арқылы дәрілік заттарды жасаудың маңызды мәселелері UCL университетінде жүзеге асырылады.

Трансплантологиядағы биомаркерлерді зерттеу, кейбір потенциалды дәрілік кандидаттардың фармакологиялық әсерлерінің даму механизмдерін зерттеу үлгілері ұсынылды.

20.04.2022, 10:35