БЕКМҰРАТОВ ЕРМЕК БЕКМҰРАТҰЛЫН 80 ЖЫЛДЫҚ МЕРЕЙТОЙЫМЕН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

2022 жылдың 15 мамырында медицина ғылымдарының докторы, ОҚМА фтизиопульмонология және радиология кафедрасының академигі Ермек Бекмұратұлы Бекмұратов 80 жасқа толды.
Алматы мемлекеттік медицина институтының емдеу факультетін бітіргеннен кейін еңбек жолын Оңтүстік Қазақстан облысы Отырар аудандық ауруханасының дәрігер-рентгенологы болып бастады.

Жұмыстағы жақсы көрсеткіштері мен қол жеткізген табыстары үшін медицина қызметкерлері кәсіподағының облыстық комитетінің Құрмет грамотасымен марапатталды.

1974 ж КСРО ҚазОРҒЗИ рентгенодиагностикалық бөлімінің кіші ғылыми қызметкері лауазымына атқарды. "Ангиография сүйек ісіктерін диагностикалауда және остеогенді саркоманы сәулелік емдеудің тиімділігін бағалауда"тақырыбында кандидаттық диссертациясын қорғады.
1976 жылдан 1982 жылға дейін Е. Б. Бекмұратов ҚазКСР ДСМ бас басқармасы IY орталық ауруханасының рентген-радиологиялық бөлімінің меңгерушісі қызметін атқарды. 1979 ж жоғары біліктілік санатты дәрігер-рентгенолог атағы берілді. В 1997 жылы ОҚММА-ға ғылыми және клиникалық жұмыстар жөніндегі проректор болып ауыстырылды. 1999 жылдан бастап Фтизиатрия, пульмонология, сәулелік диагностика және сәулелік терапия кафедрасының меңгерушісі қызметін атқарып келеді.
Қазіргі уақытта "Фтизиатрияның өзекті мәселелері. Фтизиатриядағы, оның ішінде балалар медицинасындағы дәлелді медицина мәселелері" тақырыбында фтизиатрияны жетілдіру тақырыбында курс өтіп келеді.
Е.Б. Бекмұратов жұмыстағы жақсы көрсеткіштері және қоғамдық өмірге белсене қатысқаны үшін "Ерен еңбегі үшін", "Денсаулық сақтау және білім беру үздігі" медальдарымен және облыстық медицина қызметкерлері кәсіподағының және ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамоталарымен марапатталған, бірнеше рет Алғыс хаттармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталған.
Ермек Бекмұратұлын 80 жас мерейтойымен шын жүректен құттықтай отырып, денсаулық, амандық тілейміз!

27.05.2022, 18:50