"Қашықтан білім беру: профессор-оқытушылар құрамы үшін өзекті мәселелер" вебинары

Елімізде төтенше жағдай енгізілген кезде сапалы қашықтан оқытуды ұйымдастыру тақырыбы аса өзекті болды. Осыны ескере отырып, ОҚМА қашықтан білім беру технологиялары бөлімі кафедралармен бірлесіп, өзекті тақырыптарға қашықтан білім беру мәселелері бойынша, сондай-ақ кафедралар арасындағы тәжірибені талқылау мақсатында бірқатар вебинарлар өткізеді. Вебинарлар әртүрлі аспектілерге арналған.

2020 жылдың 3 желтоқсанында вебинар өткізілді, онда Қашықтан оқытуға көшу кезінде жоғары білімнің алдында тұрған мәселелерді талқылау басталды. Сонымен, осы вебинардағы талқылау орталығында "қашықтан оқыту кезінде сабақтарды өткізуге көмектесетін Google қызметтері" тақырыбы болды. Қашықтан білім беру технологиялары бөлімінің меңгерушісі Ш.А. Халметова, Google Slides сервисінің билет жүйесі бойынша қабылданатын сабаққа қосымша құрал ретінде шолу жасады. Сондай-ақ, wheeldecide.com. сервисінің қолдану мүмкіндігін көрсете отырып, берілген диапазоннан кездейсоқ сандардың санын немесе тізбегін құруға мүмкіндік беретін еркін құрал ретінде, студенттер арасында ұсынылған опциялардан аралық бақылау билеттерін кездейсоқ таңдауға және таратуға мүмкіндік беретінін көрсетті.

Вебинардың екінші бөлімінде фармацевтикалық және токсикологиялық химия кафедрасының қызметкерлері Google Classroom платформасында өндірістік тәжірибені өткізу тәжірибесімен бөлісе отырып, онда "дәрілік заттардың сапасын бақылау" өндірістік практикасын сәтті өткізді және қазіргі уақытта фармация факультетінің 5 курс студенттерінде "токсикологиялық химия" профессор-оқытушылар қашықтан оқытудың жаңа форматында өткізуде.

М.А. Мирсоатованың өндірістік тәжірибені ұйымдастыру, Platonus және Google Classroom контентін толтыру, бейне-роликтерді дайындау, Google Classroom платформасының артықшылықтары туралы баяндамасы біздің академия ПОҚ-да үлкен қызығушылық тудырды.

08.12.2020, 10:52