«Аса қауіпті жұқпалы аурулардың алдын алу» атты тақырыптағы кездесу

2016  жылдың  14-18  наурыз аралығында  ОҚМФА  Жастар  денсаулық  орталығының  басшылығымен  «Дерматовенерология  және  инфекциялық  аурулар», «Гигиена-1»  кафедраларында  508 ҚДС,  404 ҚДС,  201 МПД,  202 МПД, 306 МПД, 505 МПД  кураторлық  топтар қатысуымен «Аса қауіпті жұқпалы аурулардың алдын алу іс – шаралырын жүргізу және ұйымдарға санитарлық – эпидемиологиялық талаптар» бойынша № 136  22.02.2015ж ҚР ҰЭМ бұйрығына сәйкес салауатты  өмір  салтын  үгіттеу  мақсатында «Аса  қауіпті  жұқпалы  аурулардың  алдын  алу»  атты  тақырыпта  кездесулер өткізілді.

Кездесу  ұйымдастырушылары: каф. меңг. Б.З.Долтаева; м.ғ.к. Г.К. Ергебекова  және  оқытушылар  М.А Тайжанова, М.М Оразова, О.А Ермолаева, Э.Н.  Балабаева, Ж.Б. Жаксыбаева.

202 МПД  тобының  студенттері  туберкулез  туралы  плакат  жасады.

Бірінші  болып  аға оқытушы Г.Н. Нуралиева  қазақ тілінде  қазіргі    қоғамдағы  аса қауіпті  жұқпалы  аурулардың  алдын  алу  ерекшеліктері туралы  баяндаманы  оқыды: «Жұқпалы  аурулардың  алдын алудың  негізгі  ерекшеліктері  бірнеше  жұқпалы  үдерістерге  әрекет  ету, әсіресе: микроорганизмдерді жою, адамның  жұқтыруына  жол  бермеу мақсатында  инфекцияның  берілу  жолдарына  кері  әрекет  ету, иммунитеттің  инфекцияға қарсы  тұруын  күшейту  үшін  адам  ағзасына  әрекет  ету».

Келесі болып  аға  оқытушы  Тойжанов  Б.К. орыс  тілінде  туберкулез  туралы  баяндаманы оқыды: «Туберкулез тақырыбы әсіресе  студенттер үшін  өзекті. Туберкулез ауруымен  барлық  жастағы  топтар – жаңа туылған нәрестелерден  кәрі  жастағы  адамдарға  дейін  ауырады. Жұқпалы  аурудың  негізгі  көздері: туберкулезбен  ауырған  жануарлардың  еттері, сүт  тағамдары  және  туберкулезбен  ауырған  адам».

Іс – шара  соңында  плакаттар, парақшалар  таратылды  және  фототүсірілім  жүргізілді.

17.03.2016, 22:08