Абай Құнанбавтың 175 жылдығына арналған поэзия кеші

13 қараша 2019 ж. Микробиология кафедрасында тәрбие жұмысының жоспарына сәйкес 2-курс студенттерінің қатысуымен іс-шара өткізілді.

Поэзиясыз біздің өмірімізді елестетіп көріңіз ... Мерекелік құттықтаусыз, әнсіз, Пушкин, Лермонтов, Шекспир, заманауи авторларсыз ... Қағазға қарапайым әріптермен жазылған эмоцияларының, сол баяғы құпиясыз, сол сөздер жазылған, бірақ белгілі бір тәртіппен жазылған кезде, көз жасына жету мүмкін емес. Сөздің құдіреті біздің қиялымызды баурап алатын және бағындыратын ерекше энергияға ие.

Әрқайсымыздың өмірде белгілі бір сәттерге жүгінетін өзінің сүйікті ақыны бар. Осы жылдың 13 қарашасында кеш қонақтары өздерінің еңбектері арқылы жүректеріміз бен жанымызға еніп, оларда еріп бара жатқан үміт шырағын жағып, ізгілікке, әділеттілікке және адамгершілікке деген өшпес сенім тудырған ақындарға деген сүйіспеншілік туралы үндеулерді тыңдады.

Студенттер Абай Құнанбаев, Александр Пушкин, Уильям Шекспир сияқты ұлы жазушылардың шығармаларын оқыды. Қатысушылар өлеңдерді 4 тілде оқыды - қазақ, орыс, ағылшын, хинди. Студенттер белсенді қатысқандары үшін дипломдармен және сыйлықтармен марапатталды. Іс-шараның қонақтары - әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты бөлімінің бас маманы Баян Сейтжаппарқызы және Халықаралық факультет деканының орынбасары Тулбасиева Арайлым. Академия деңгейінде «Поэзия кешін» өткізу туралы ұсыныс болды.

15.11.2019, 04:45