12 сәуір – Ғылым күні!

Жыл сайын 12 сәуірде Қазақстан Республикасында ғылымның қоғамдағы маңызды рөлін және туындап отырған ғылыми мәселелерді талқылауға қалың жұртшылықтың қатысу қажеттілігін атап өту мақсатында құрылған Ғылым қызметкерлері күні аталып өтіледі. Бұл күн ғылымның күнделікті өмірдегі маңыздылығы мен өзектілігін де көрсетеді.
Ғылым қызметкерлері күні аясында «Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы» АҚ қабырғасында бірқатар келесі іс-шаралар өткізілуде:
2023 жылдың 3 сәуірінде фтизиопульмонология және радиология кафедрасы «Туберкулездің өзекті мәселелері» атты ғылыми-практикалық конференция өткізді.
3 және 4 сәуірде «Шетелдік рейтингтік журналдарда жариялау: жыртқыш журналдардан қалай аулақ болуға болады», «Springer Nature» баспасында монографияны қалай дайындау және басып шығару керек» тақырыптарында Springer Nature вебинарлары өтті. Спикер: Әзірбайжан, Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Өзбекстан бойынша лицензияланған менеджер Александрова Ирина Алексеевна.
Сәуірдің 5-і мен 6-сы күндері Clarivate-тің Орталық Азия аймағы елдеріндегі ресми өкілі Кенжина Инеш Ерғазиқызы «Web of Science құралдарын пайдалана отырып, жариялау үшін журналды қалай таңдауға болады», «Халықаралық зерттеулерде мақалалар жазу және жариялау» тақырыптарында семинарлар өткізді. журналдар».
2023 жылдың 6 сәуірінде Elsevier компаниясымен бірге «Scopus және ScienceDirect көмегімен сәйкес тақырыпты таңдау» тақырыбында вебинар өтті. Баяндамашы: Орталық Азия және Әзірбайжан бойынша кеңесші, жаттықтырушы Рабиға Хожамкул.
«Фармакология, фармакотерапия және клиникалық фармакология» кафедрасы 10, 11, 12 сәуірде денсаулық сақтау жүйесіндегі фармацевттердің рөлін арттыру мақсатында бірқатар іс-шаралар өткізді.
12 сәуірде микробиология, вирусология және иммунология кафедрасында «Балалар мен ересектердегі пневмококк инфекциясының ерекшеліктері» атты жас ғалымдар мен студенттердің II Халықаралық ғылыми конференциясы өтті, оған Қазақстан Республикасының әр өңірінен ғалымдар қатысты.
Сондай-ақ 12 сәуірде Ғылым күніне орай Жобаларды басқару және коммерцияландыру басқармасы «Ғылыми мақала жазу және жобалау» тақырыбында семинар-тренинг өткізді.

13.04.2023, 16:14