Жас ғалымдар мен студенттердің форумы: «Неврология, психиатрия, реабилитология және нейрохирургиядағы инновациялар» секциялық отырысының ашылуы

II Халықаралық жас ғалымдар мен студенттер форумының аясында, АҚ «Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының» 45 жылдығына арналған, «Неврология, психиатрия, реабилитология және нейрохирургия» бойынша секциялық отырыс өтті. Отырысқа резиденттер мен студенттер қатысты. Қатысушылардың баяндамалары неврологияның өзекті мәселелеріне, мысалы, нейродегенеративті аурулардың диагностикасы мен емдеуіне, терапиядағы инновациялық тәсілдерге және психоневрологиялық аспектілерге арналды. Қатысушылар терең білімдерін ғана емес, сонымен қатар оригиналдық зерттеу тәсілдерін де көрсетті, бұл ғылымның дамуына маңызды үлес қосты. Отырыстың қорытындысы бойынша жеңімпаздар жарияланды. Бірінші орынды екінші курс неврология резиденті Бауржан Эльдар, отбасылық бұлшықет атрофиясының ерекше жағдайын таныстырғаны үшін алды. Екінші орын екінші курс резиденті Айгерим Базароваға, Помпе ауруының жағдайын көрсеткені үшін берілді, ал үшінші орын бесінші курс студенті Сымбат Айтбаеваға, оқушылар арасында мазасыздық-депрессиялық бұзылыстарды зерттеу тақырыбындағы баяндамасы үшін берілді. Іс-шараның соңында Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының ғимаратында жеңімпаздарға диплом тапсыру рәсімі өтті. Шарада оқытушылар, студенттер және университет әкімшілігінің өкілдері болды. Топ жетекші ғалымдар жеңімпаздарды құттықтап, олардың ғылыми қызметіндегі одан әрі табыстарын тіледі. Форум идеялармен алмасу мен кәсіби байланыстар орнату үшін тамаша платформаға айналды, бұл, сөзсіз, академиямыздағы неврология және ғылымды дамытуға қызмет етеді. Барлық қатысушылар мен жеңімпаздарды құттықтаймыз! Жаңа ғылыми жетістіктер мен ашылулар тілейміз!

18.10.2024, 18:03