Тақырып бойынша семинар: «IPC негізгі аспектілері: денсаулық сақтаумен байланысты инфекциялар және микробқа қарсы тұрақтылық»

Жұқпалы аурулар және тері-венерология кафедрасының қызметкерлері: кафедра меңгерушісі, жоғары санатты инфекционист Сарыпбекова Л.Л., м.а. Кафедраның доценті, ф.ғ.д. Жүзжасаров А.А. «АӨК негізгі аспектілері: медициналық көмек көрсетумен байланысты инфекциялар және микробқа қарсы тұрақтылық» тақырыбындағы бес күндік семинарда «Орталықтар Халықаралық бағдарламаларға арналған» Қазақстандағы (ХҚҚБ) және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің «Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы» РМК РМК. 2024 жылдың 22-26 сәуірі аралығында Алматы қаласында өтті.

Бұл семинар жоғары оқу орындары мен оқу орындарының профессорлық-оқытушылық құрамы үшін арнайы өткізілді.
Семинарда медициналық ұйымдарда инфекциялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты проблемалық мәселелер талқыланды, мысалы, микробқа қарсы тұрақтылықпен күресу, стандартты сақтық шараларын қолдану, жұғу жолдарына негізделген сақтық шаралары, қол гигиенасы, инъекция қауіпсіздігі және үшкір заттармен жұмыс істеу, пышақтау, инъекцияның қауіпсіз әдістері, медициналық қалдықтарды басқару ережелері, қауіпсіздік мәдениеті мәселелері, мультимодальды стратегиялар. Сондай-ақ медициналық көмек көрсетуге байланысты инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау мәселелері және басқа да өзекті тақырыптар талқыланады.
Семинар аясында медициналық жоғары оқу орындары мен ТжКБ клиникалық мамандықтарының студенттері үшін стандартталған оқу бағдарламаларын (силлабустарды) одан әрі әзірлеу және жетілдіру үшін IPC бойынша ақпарат алмасу және оқу материалдары ұсынылды.
Семинар соңында барлық қатысушыларға оқуды сәтті аяқтағанын растайтын сертификаттар табыс етілді.

06.05.2024, 17:02