Ревматологиядағы жаңа тенденциялар туралы

Жақында Оңтүстік Қазақстан медициналық академиясында «Ревматикалық ауруларды диагностикалау және емдеудің өзекті мәселелері» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция өтті.

Академияның ректоры Мырзабек Мырзашұлы Рысбеков атап өткендей, 15 жыл бұрын ғылыми форумды ашу осы қабырғаларда ревматологиялық қызметтің жаңаруы басталды.  ОҚММА терапия кафедрасының меңгерушісі, профессор А.К.Қаркабаева үлкен жетістіктерге қол жеткізді, өйткені ол сонымен қатар Денсаулық сақтау министрлігінің басты ревматологы. Қазіргі уақытта Шымкент қаласындағы Буын аурулар медициналық орталығының бас дәрігері Шоқан Тілеуқұлұлы Баймұхамедов кафедра мүшесі болып табылады.

Конференцияның спикері, ревматолог, «Medical Partners Korea Qazaqstan» ЖШС басқарма төрағасы, м.ғ.д., профессор (Алматы) осы саладағы ғылыми нәтижелердің маңыздылығын атап өтті, себебі пациенттер тек ересектер ғана емес, сонымен бірге балалар, жүйелі қызыл жегі және ревматоидты артритнің жиі тіркелуі басталды. Қазақстан, Ресей, Өзбекстан және Ұлыбританиядан келген ғалымдар мен тәжірибе денсаулық сақтау дәрігерлері ревматоидты артрит диагностикасы мен емдеуде жиі кездесетін мәселелерді талқылап, метотрексаттың фармакокинетикасы мен дозалау режимдерімен танысып, остеопорозды емдеудің инновациялық әдістерімен танысты.

Қазақ ревматология алқасы Қазақстанның барлық өңірлерінен 100 ревматологты біріктірді.

Конференция жұмысында А.Г.Гаспарян - доцент, Бирмингем Университетінің (Ұлыбритания) ғылыми қызметкері, У.К. Каюмов. - Ташкент Дәрігерлердің біліктілігін арттыру институтының ішкі аурулар кафедрасының меңгерушісі, А.В. Смирнов- м.ғ.д., профессор О.В. Насонованың атындағы Ревматология ҒЗИ радиациялық диагностика зертханасының меңгерушісі, О.В. Масшкунова - С.Д. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ №4 ішкі аурулар кафедрасының профессоры., Б.Қ. Нұрмашев - ОҚМА ғылыми-клиникалық жұмыс жөніндегі проректор және т.б.

Халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференцияның ғалымдары мен дәрігерлерінің ғылыми еңбектері «ОҚМА Хабаршысы» ғылыми журналында жарияланды.

Форумға қатысушыларға сертификаттар берілді.

09.07.2018, 10:41