Профессор-оқытушылар құрамының бірлескен екі дипломдық білім беру бағдарламасы аясында академиялық ұтқырлығы

Микробиология, вирусология және иммунология кафедрасы меңгерушісі м.ғ.д., профессор Сейтханова Бибігүл Төлегенқызы 2021 жылдың 30.03.2021-13.04. аралығында Бұхара мемлекеттік медицина институтына Бірлескен екі дипломдық білім беру бағдарламасы аясында «Жалпы медицина» мамандығы студенттеріне онлайн-режимде келесі тақырыптар бойынша дәріс окыды.

1. ДНҚ түзуші вирустар шақыратын жұқпалы аурулардың қоздырғыштарының жалпы сипаттамасы мен диагностикасы емі, алдын алу іс шаралары. Ұшық вирусы.

2. Гепатит вирустары. Адамның иммунды тапшылық вирусы қоздырғыштарының жалпы сипаттамасы мен диагностикасы емі, алдын алу іс шаралары.

3. Короновирус қоздырғышының жалпы сипаттамасы мен диагностикасы емі, алдын алу іс шаралары

Короновирус казіргі заманның жаһандық проблемалары. Короновирус пандемиясы.

Микробиология,вирусология және иммунология кафедрасы оқытушысы Қадырбаева Б.Ш. келесі тақырыптар бойынша практикалық сабақтар жүргізді.

1. Тері-венерологиялық инфекция қоздырғыштарының (мерез,гонорея.трихамонез,хламидиоз) жалпы сипаттамасы және микробиологиялық диагностикалық әдістері,алдын алуы мен емі.

2. Трансмиссивті инфекция қоздырғыштарының (Риккетсия, Ку-лихордкасы,бөрітпелі тиф) жалпы сипаттамасы және микробиологиялық диагностикалық әдістері, алдын алуы мен емі..

3. Респираторлы инфекция қоздырғыштарының (грипп,парагрипп) жалпы сипаттамасы және микробиологиялық диагностикалық әдістері, алдын алуы мен емі.

14.04.2021, 07:38