ОҚМА ЫНТЫМАҚТАСТЫҒЫНЫҢ ШЕГІ КЕҢЕЙІП КЕЛЕДІ: Үндістанның Майсор қаласындағы университетімен меморандумға қол қойылды

28.11.2022 Оңтүстік Қазақстан медицина академиясы мен JSS жоғары білім және зерттеулер университеті (JSSAHER), Майсуру қаласы, Карнатака штаты, Үндістан өзара ынтымақтастық туралы Меморандумға қол қойды.
«Фармация саласындағы зерттеулерге ерекше назар аударылды», - деп атап өтті, кездесуді бастаған Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының ректоры, профессор М.М. Рысбеков. «Меморандум JSSAHER компаниясының фармацевтикалық зерттеулер саласындағы тәжірибесі мен озық зерттеу мүмкіндіктерін пайдалануға мүмкіндік береді. Бакалавриат студенттерін ғана емес, сонымен қатар магистранттарды, дәрігер-интерндерді, резиденттерді, докторанттарды оқытудың арқасында екі елдің халықаралық ынтымақтастығының шегі кеңейіп келеді. Бізде көптеген ұқсастықтар бар - екі елдің аумағында өсетін дәрілік шөптерді шынайы қызығушылықпен зерттеп, олардың негізінде дәрілік препараттарды дайындайтын ғалымдардың жаңа буынын өсіруге деген үлкен ниет. Үндістанда ғылым мен фармацевтика дамыған және әлемдік фармацевтикалық компаниялармен тең дәрежеде бәсекелеседі. Білім беруде де, ғылымда да тәжірибе алмасуға арналған орта бар», - деп қорытындылады ректор М.М. Рысбеков.

Сөз сөйлеген шетелдік қонақтар JSSAHER медицина, биомедициналық ғылымдар, фармация, стоматология, өмір туралы ғылымдар және басқару саласындағы зерттеулер факультеттерінен тұратын медициналық ғылымдар мен зерттеулерге бағытталған университет екенін атап өтті. 650 ғалымнан тұратын профессорлық-оқытушылық құрам 3500-ге жуық студентті, 25 елден 300-ден астам шетелдік студенттерді оқытады. Ғылыммен 2500 аспирант және жеті жүзге жуық зерттеуші ғалымдар айналысады. JSSAHER соңғы онжылдықта үнемі өсіп келе жатқан және бәсекеге қабілетті білім беру секторында өз позициясын нығайтты.

Меморандумға қол қоюға Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының ректоры М.М. Рысбеков, Shri Sanjay Vedi Ji- Свами Вивекананда мәдени орталығының директоры, Үндістанның Қазақстандағы елшілігі; Vijay Singh - Үндістанның Қазақстандағы Елшілігінің екінші хатшысы (канцелярия, білім және қоғамдастық бөлімінің басшысы); Vishal Gupta - JSS жоғары білім және зерттеулер академиясы директорының орынбасары (академиялық мәселелер бойынша), Майсуру және Шри Шиваратришвара Нагар Мисуру JSS Фармация колледжінің фармацевтика кафедрасының профессоры, Үндістан; B Manjunatha-Тіркеуші, JSS жоғары білім және зерттеулер академиясы, Мисуру, Үндістан.

Жоғары оқу орындары арасында қол қойылған меморандум шеңберіндегі ынтымақтастық тәжірибе, ақпарат, ғылыми зерттеулердің нәтижелері, материалдарды жариялау, бірлескен зерттеулер, конференциялар, конгрестер, симпозиумдар өткізуге ықпал етеді.
Жоғары оқу орындары арасындағы әріптестік академиялық ұтқырлық, тағылымдама және ғылыми-зерттеу жобалары саласындағы оқытушылар мен білім алушылардың мүмкіндіктерін кеңейтеді.
Айта кетерлік жайт, JSSAHER ұлттық және глобалдық рейтингтерге еніп, өзін үздік оқу орындарының қатарына қосты, Times Higher Education, World University Ranking 2022 нұсқасы бойынша әлемдегі ең үздік төрт жүз университеттің қатарына кіріп, Үндістандағы рейтингті алған екінші мекеме (351-400) атанды.
Университет ғалымдары Scopus-та H-Index 94 және Web of Science-те 80 индексі бар журналдарда 10 600-ден астам жарияланым жариялады. Университет DBT BUILDER қоса алғанда, мемлекет қаржыландыратын ірі ғылыми жобалардың саны едәуір жоғары.

28.11.2022, 17:15