Білім беру қызметтерінің сапасын арттыруға бағытталған ынтымақтастық және өзара әрекеттесуі

2021 жылдың 21 маусымында ОҚМА делегациясын Қазақ ұлттық университетінің басшылығы мен кафедралары күтіп алды. ОҚМА өкілдерінің ҚазҰУ-ға сапарының мақсаты жоғары оқу орындары арасындағы білім беру, ғылыми қызмет бағыты бойынша сабақтастық, бірлескен білім беру бағдарламаларын, зерттеу жобалары бойынша кафедралардың бірігіп білім беру бағдарламаларын дайындау, білім алушылар мен оқытушылар арасында тәжірибе алмасу мәселелері талқыланды.

QS әлемдік рейтингісінде ТОП-200 университеттің қатарына ҚазҰУ еніп еліміздің жоғары оқу орындары үшін көшбасшы университет болып табылады. ОҚМА үшін ҚазҰУ-мен ынтымақтастық екі жоғары оқу орнының ресурстық мүмкіндіктерін-әлемдік деңгейдегі жоғары білікті мамандар мен ғалымдардың кадрлық әлеуетін бірлесіп пайдалану, заманауи жабдықтармен жабдықталған зертханалардың әлеуетін бірлесіп қолдану, идеялармен алмасу, зерттеу жобаларын бірлесіп іске асыру арқылы бәсекеге қабілетті және сұранысқа ие мамандарды даярлаудың жаңа деңгейіне шығуға мүмкіндік береді.

Химия және химиялық технологиялар факультетінің өкілі ретінде химия және химиялық технологиялар факультетінің деканы, х.ғ.к., профессор ассистенті Тасибеков Хайд х.ғ.д., профессор Мун Григорий Алексеевичтің жауап сапары ОҚМА-да 2021 жылғы 25 маусымда өтті. ҚазҰУ өкілдері ЮКМА–мен «Химфарм» АҚ-мен «Санто» сауда маркасымен, "Зерде-Фито"ЖШС-мен фармацевтика өнеркәсібі үшін кадрларды бірлесіп даярлаудың негізгі өндірістік алаңдарымен танысты.

ҚазҰУ өкілдері «рі қарай кафедралардың профессорлық-оқытушылық құрамымен, фармацевтикалық индустрия үшін кадрлар даярлауда қолданылатын негізгі ресурстарымен – дәрі-дәрмек технологиясы, фармацевтикалық және токсикологиялық химия, фармацевтикалық істі басқаруды ұйымдастыру, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, фармакогнозия кафедраларымен танысты.

Сапар аясында Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ делегациясы бейінді кафедралар зертханаларының жабдықталуымен және клиникалық-диагностикалық зертханасымен танысты. 1000 орындық университет клиникасын және бір ауысымда 700 келушіге арналған диагностикалық орталық салу бойынша перспективалық жоспарлар, дәрілік заттардың өнеркәсіптік технологиясы саласында мамандар даярлау үшін оқу ғылыми-өндірістік кешенін салу және жарақтандыру жөніндегі жоспарлармен таныстырылды.

02.07.2021, 00:11