Армандарды шындыққа айналдырыңыз. Немесе ОҚМА көпсалалы ауруханасының құрылысы қалай басталды

Бүгін Бозарық-2 шағынауданының құрылыс алаңында жеке әріптестік шеңберінде іске асырылатын «800 төсектік көпсалалы университеттік аурухана және ауысымына 700 келушіге арналған клиникалық-диагностикалық орталық (емхана)» инвестициялық жобасын іске асыру басталды.

Салтанатты рәсім басталар алдында қатысушыларды жобамен таныстыру үшін LED-дисплейде аурухананың 34 бөлімшесі мен төрт корпусы сипатталған бейнеролик көрсетілді.
- Салынып жатқан жаңа объект Шымкент қаласының визит карточкасы болады, ол жоғары технологиялық операцияларды жүргізуге және халыққа көрсетілетін қызметтердің сапасын арттыруға мүмкіндік береді, - деп атап өтті мерекелік рәсімді ашқан үшінші мегаполис әкімі М.Д. Әйтенов. – Ең бастысы, жоғары медициналық білім беруді дамытуға ықпал ететін болады.
Бұдан әрі қала әкімі М.Д. Әйтенов «Саутс-Ойл» компаниясының президенті Серікжан Сейтжанұлы Сейтжановқа өңірдегі медициналық туризмді дамыту үшін тартымды орын болатын заманауи медициналық клиника салғаны үшін алғысын білдірді.

- 18 қазан көпсалалы университеттік клиниканың құрылысы басталған күн ретінде тарихта жазылды, - деді "Саутс-Ойл" компаниясының президенті Серікжан Сейтжанұлы Сейтжанов. - 2021 жылы қытайлық China Machinery Engineering Corporation (СМЕС) компаниясының бас мердігерімен келісімшарт жасалды. Бүгін China Machinery Engineering Corporation (СМЕС) аймақтық директоры Ху Джанху қатысып отыр. Бұл компания бүкіл әлем бойынша 700 нысан салған, бай тәжірибесі бар. Бірнеше жылдан кейін оңтүстік қазақстандықтар мен ТМД елдерінің тұрғындары Шымкентке келетініне сенімдімін, өйткені оталарды Қазақстан мен шет мемлекеттердің жетекші дәрігерлері жүргізетін болады. Біз ЖОО-да бәсекеге қабілетті кадрлар даярлауымыз керек.
Шымкент қаласының әкімі Әйтенов Мұрат Дүйсенбекұлы және "Саутс-Ойл" компаниясының президенті Сейтжанов Серікжан Сейтжанұлы ҚҰРЫЛЫСТЫ БАСТАУ ТУРАЛЫ рация бойынша команда береді.

Құрылыс техникасы команда берілген соң, құрылыс алаңында жұмыс істей бастады.
Салтанатты рәсімде сөз сөйледі: Оңтүстік Қазақстан медицина академиясының ректоры Рысбеков Мырзабек; Қазақ инновациялық университетінің бас директоры Сейтжанова Жанна Серікжанова; ОҚМА ардагерлері-профессорлар Жұмабаев Нарбек Жұмабайұлы, Сисабеков Қасымхан Ермекбайұлы; отставкадағы милиция генерал – майоры Оразалиев Молдияр Молыбайұлы; техника ғылымдарының докторы Керімжан Сейтжанұлы Сейтжанов, сондай-ақ ОҚМА студенттері.

Көпсалалы университеттік клиниканың инфрақұрылымын салу жергілікті бюджет қаражаты есебінен басталды. Бейнероликте көрсетілгендей, төрт блокта ана мен бала орталықтары, хирургия, терапия, клиникалық-диагностикалық орталық орналасады, жедел (шұғыл) көмек бөлімшесі болады. Ядролық медицина дамиды. Клиникалық-диагностикалық орталықта Siemens, Philips Healtheure және т.б. сияқты әлемдік өндірушілердің медициналық техникасы мен медициналық жабдықтары орнатылатын операциялық бөлмелер жабдықталады. Бұл медициналық сызықтық үдеткіш, циклотрон, КТ, позитронды-эмиссиялық компьютерлік томограф, сонымен қатар бейнекамералар, операциялық жүйелер, сандық деректерді өңдеу құрылғылары, зертханалық жабдықтар және т.б.

Шақырылған қонақтар атап өткендей, «Армандарды жүзеге асыруға» ұмтылу керек.

18.10.2022, 19:36