6-8 маусым 2018 ж. Алматы қаласында ДДҰ МСАК жөніндегіАлматы Декларациясының 40-жылдығына арналған Қазақстан кардиологтарының Х конгрессі, Қазақстан Республикасы терапевттерінің V съезі болып өтті. Форум жұмысына Ішкі аурулар пропедевтикасы кафедрасының меңгерушісі Ж.А.Қауызбай және Жедел медициналық көмек кафедрасының меңгерушісі А.А.Сейдахметова қатысты.

ҚР терапевттері Ассоциациясының Президенті м.ғ.д., профессор Т.З.Сейсембеков терапевт-дәрігерлердің рөлін, МСАК жағдайындағы негізгі дәрежедегі дәрігерлер ретінде атап өтті.

Интервенция кардиологиясы саласындағы жетекші мамандардың қатысуымен Сателлитті симпозиумдар, шеберлік-сыныптар өткізілді.

Форум қатысушылары келесі секциялар бойынша жұмыс істеді:

•  Кардиология

•  Жүрек және диабет

•  Пульмонология

•  Веналық және артериялық тромбоздардың алдын алу және емдеу

•  Кардиохирургия

•  Ревматология және нефрология

•  Алдын-алу және терапевттік қызметті, курортология және медициналық реабилитологияны ұйымдастыру

•  Клиникалық фармакология

Ж.А.Қауызбай «Қазақстанның әр аймағында метеорологиялық факторлардың артериялық гипертензия ағымына әсері» тақырыбында баяндама жасады.

14.06.2018, 04:58